👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق در مورد روکش آسفالت خیابان ها

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق در مورد روکش آسفالت خیابان ها

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

1

‏روکش آسفالت خیابان ها

‏عوامل ‏موثر

‏عوامل موثر در انتخاب نوع آسفالت چیست؟

‏نوع روکش و آسفالت ‏را می توان به سادگی با توجه به حجم ترافیک شهری در خیابان و نوع خاک انتخاب نمود ‏اما گاهی انتخاب روکش آسفالت آنقدر پیچیده می شود که باید با توجه به تحقیقات و ‏پژوهش های سنگین صورت گرفته و فاکتور های مهم و وزین مانند چرخه هزینه زندگی انتخاب ‏کرد. هر گاه که در انتخاب از متدولوژی استفاده شود باید سبک انتخاب شده عینی، ‏منطقی، علنی، قابل توضیح و مهم تر از همه این که بهترین معیار برای پرداخت کننده ‏مالیات را در بر داشته باشد.

‏بسیاری از آژانس های سازنده بزرگراه های ایالات ‏متحده امریکا درصددند تا روند روکش کردن خیابان ها را مورد بررسی و بازبینی قرار ‏دهند تا نسب به رعایت اصول و الگوهای آسفالت کاری مطمئن شوند. در برخی از ایالات ‏تصمیم گیری در این خصوص فقط بر عهده سازمان مرکزی است و در برخی دیگر به سازمان ها ‏و ادارات زیر مجموعه نیز تفیذ اختیار شده است.

‏روکش کردن خیابان ها کاری ‏بسیار دشوارتر از آسفالت کردن مسیر درب منزل تا پارکینگ اتومبیلتان است. اما آسفالت ‏کردن خیابان ها با این نوع آسفالت بسیار متفاوت است چرا که آسفالت مطلوب می بایست ‏در برابر ترافیک و عبور و مرور سنگین اتومبیل ها و بدی شرایط آب و هوایی بسیار

2

‏مقاوم بوده و از نظر همواری به گونه ای باشد که بتوان بر روی آن هاکی بازی ‏کرد.

‏همچنین اگر عمل آسفالت کردن خیابان ها به خوبی صورت گرفته و از آن به ‏خوبی محافظت شود جذابیت خاصی را به خیابان ها و خانه ها ومغازه ها می بخشد. به همین ‏جهت است که طراحان و مهندسین با استفاده از خلاقیت خود تغییرات جالبی را در رنگ و ‏الگوی آسفالت کاری پدید آورده اند. باید از آسفالت خیابان ها طوری محافظت شود که در ‏زمستان ها در اثر برف و یخبندان آسیبی نبیند و در تابستان هم آلودگی و کثیفی بر آن ‏تاثیر گذار نباشد. اگر آسفالت این گونه باشد بدیعی است که مقرون به صرفه، بادوام و ‏دائمی خواهد بود و همچنین نگهداری از آن نیزراحت تر می باشد.

‏برای تحقق این ‏امر سه فاکتور اساسی وجود دارد که عبارتند از:

‏1)طراحی ‏مناسب

‏2)استفاده از مصالح و مواد مرغوب

‏3)اجرای صحیح عملیات ساخت و ‏زیرسازی ومهمتر از آن نظارت صحیح

‏تاثیرطراحی مناسب چیست؟

‏اگر طراحی دقیق و مناسب باشد می توان گفت که خیابان آسفالت شده تا 20 سال ‏به همان صورت اولیه و بدون مشکل باقی می ماند.

3

‏شالوده: جاده از ‏زمین و خاک درست شده است پس می بایست کار زیرسازی آن را با استفاده از مواد جامد ‏شروع کرد.

*‏زیرسازی خیابان می بایست هموار، قرص و محکم باشد و در بستر حمل ‏و نقل شهری واقع شود. به هیچ عنوان استفاده از تن مایه های گیاهی و حیوانی و خاک ‏های سطحی در زیرسازی تجویز نمی گردد.

*‏حدود 6 تا 8 میلیمتر از سطح بالایی ‏زیرسازی باید با سنگ ریزه های زبر و در عین حال متراکم پر شود.

*‏برای عریض ‏سازی و زیرسازی دوباره خیابان باید مجددا عملیات زیرسازی با سنگ ریزه ها صورت گیرد ‏تا زه کشی محل اجرا با اطمینان بیشتری انجام شود.

‏روکش کردن: آنچه می بینیم ‏و به نظر مناسب می آید ملزوما مطلوب نیست. به عنوان مثال اگر روکش خیابان در نظر ‏صاف و هموار می آید دلیل بر مطلوب بودن و مناسب بودن آن نیست. در واقع آنچه فاکتور ‏اصلی در مطلوب بودن آسفالت مد نظر است تراکم و ضخامت آسفالت اجرایی ‏است.

*‏راههای ورودی و ‏اختصاصی به کمترین تراکم ضخامت یعنی چیز در حدود 50 ‏میلیمتر آسفالت مخلوط گرم نیازمند است.

*‏ضخامت هر لایه آسفالت معمولا سه ‏چهارم ضخامت آسفالت نرم و مخلوط و گرم است. پیمانکار می بایست در قراردادش میزان ‏ضخامت و تراکم روکش را بطور دقیق ذکر کند تا ابهامات در این مورد از بین رفته و از ‏هر گونه کارشکنی ممانعت به عمل آید.

تحقیق در مورد جزئیات اجرای ساختمان های بتنی تحقیق در مورد جدول سطوح مبنادر گروه 5 تحقیق در مورد تالار یادبود سده شهر نارا تحقیق در مورد تاریخچه چیلرهای جذبی