👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد سیستم های انتقال آب بحران آب و آب مجازی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد سیستم های انتقال آب بحران آب و آب مجازی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 17 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

سیستم های انتقال آب

بحران آب و آب مجازی

استاد درس :دکتر شمس

پریا موحد فائزه عظیمی

پاییز نود سه

قرن 21، قرن آب

پیش بینی می شود تا سال 2025 تقریبا 3.5 میلیارد نفر در دنیا در معرض بحران آب قرار خواهند داشت.

همچنین تا سال 2050 بیش از 4.5 میلیارد نفر از مردم جهان در معرض صدمات و زیان های ناشی از کمبود و آلودگی منابع آب قرار خواهند گرفت این شرایط رقابت در زمینه ی منابع آب جهانی را افزایش داده و بهره برداری از منابع آب به چالشی اساسی مبدل خواهد شد لذا برنامه ریزی منابع آب جایگاه خود را در روابط سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی حاکم بر ملت ها و دولت ها ،خواهد بود.

منابع آب جهانی

از مجموع آبهای جهان 97/2% آن را آب شور دریاها و اقیانوس ها تشکیل می دهد که به دلیل شوری ،در عمل قابل استفاده نمی باشند. ذخایر آب شیرین فقط 2/8%حجم ذخایر آبهای سطح زمین را شامل می شود که 76/7%از این آب به صورت یخ های قطبی در دو قطب زمین متمرکز است و قابل استفاده بشر نمی باشد.

22/8%از آب شیرین به صورت آب های زیر زمینی و 0/5% این آب به صورت سایر آب هاست.در نهایت می توان گفت سهم آب شیرین رودخانه ها و دریاچه ها که منابع اصلی قابل استفاده برای انسان هستند 0.003%از کل منابع آب جهان است.

پاورپوینت در مورد سیاست های جمعیتی ضوابط و معیارهای مسائل جمعیتی پاورپوینت در مورد سیستم مراقبت از بیماریها در بلایا پاورپوینت در مورد سیاستهای جمعیتی و زاد و ولد پاورپوینت در مورد سيل بندها و گوره ها