👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد نظام اداری ، تأثیر نظارت در عملکرد معلمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد نظام اداری ، تأثیر نظارت در عملکرد معلمان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 20 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله الرحمن الرحيم

نظامهای اداری

موضوع : تأثیر نظارت در عملکرد معلمان

استاد : دکتر حیدری تفرشی

دانشجو: محمد صمد پور

مقدمه :

نياز به نظارت و راهنمايي آموزشي در همه زمينه ها از جمله فعاليت هاي مربوط به تدريس و يادگيري امري اجتناب ناپذير است.

تقريباً در همه نظامهاي آموزشي بدليل اهميت مسأله آموزشي و يادگيري و تأثير مطلوب آن در آموزش و پرورش نظارت و راهنمايي آموزشي جزء لاينفك نقشهاي سازماني محسوب مي شود (نيكنامي، 1379ص10)

بنابراين بايد ادعان كرد كه هدف نظارت و راهنمايي آموزشي، اصلاح فرايند آموزش و يادگيري از طريق همكاري حرفه اي متقابل راهنماي آموزشي با معلم است امروزه در مدارس، نظارت فرايندي است جهت ياري دادن به معلمان در پيشرفت كار برنامه ريزي و آموزش. و بطور منطقي هر مأور رسمي كه به معلمان در بهبود برنامه ريزي و آموزش كمك كند ناظر محسوب مي شود.

نظارت مدرن نيز هر نوع خدمتي براي معلمان است كه نهايتاً منجر به بهبود آموزش، يادگيري و برنامه ريزي مي شود. (اوليوا، ص 342)

همه معلمان در شرايط و مقطعي از زندگي حرفه اي خود به كمك مستقيم راهنماي آموزشي نياز دارند و اين كمك براي اصلاح فرايند آموزش بايد در اختيار آنان گذاشته شود .

اهميت موضوع از نظر اسلام

در اسلام نيز موضوع نظارت در همه سطوح مديريت به عنوان يك اصل مورزد توجه قرار گرفته است.

در اسلام از ارزشيابي، حسابرسي و ساير اصطلاحاتي كه در حقيقت براي بيان نظارت مورد استفاده قرار مي گيرد زياد بحث شده است كه در ذيل نمونه هائي از آن ارائه مي گردد:

در قرآن كريم در آيات زيادي موضوع نظارت و كنترل همگاني تحت عنوان امر به معروف و نهي از منكر مطرح شده است.

علاوه بر آن آياتي است كه در آنها خداوند نظارت خود و حسابرسي را مطرح مي سازد" مايلفظ من قول الا لديه رقيب عتيد" سخني جاري نمي شود مگر اينكه رقيب و عتيد( نام دو فرشته كه ثواب و گناه را ثبت مي كنند) مي نويسند

همچنين در آيه 104 سوره آل عمران: " ولتكن منكم امه يدعون الي الخير و يامرون بالمروف و ينهون عن المنكر و اوليك هم المنلحون

از شما امتي پديد آيد، دعوت كننده به خوبيها تشويق كننده به كارهاي شايسته و بدور دارنده از بدي ها، اينچنين كساني رستگار هستند 1 .

1- بحار الانوار،ج 70،ص72

ضرورت وجود ناظر

با مشاهده بسياري از معلمان اين نتيجه بدست خواهد آمد كه بدون كمك ناظر بعضي از معلمان تغييري نخواهند يافت. همانطوري كه " استانلي دبليو ويليامز" اظهار داشت "بدون شك مهم ترين مسئله اي كه رهبران آموزشي با آن مواجه هستند اين است كه چگونه كمك كنند كه مردم تغيير يابند 1 " بيشتر معلمان از اينكه بر آنان نظارت كنند چندان دل خوشي ندارند و اين در حاليست كه نظارت بر آنان بخشي از آموزش و كار حرفه اي آنان محسوب مي شود و بضي از معلمان از نظارت بهره هاي فراواني مي گيرند . (بهرنگي ص 21)

براي ايجاد توالي احتياج به همكاري معلمان در تمام مراحل احساس مي شود. ناظر وقت صرف مي كند تا معلمان با هم كار كنند و آنها را با مشكلات پيوستگي و توالي آشنا مي سازد بنابراين نظارت امر ضروري براي معلمان است.

Stanly. Williams,new Dimensions in supervisan: Text educational publishers p.22 . 1

پاورپوینت در مورد نانوتکنولوژی در طب نانو ایملشن ها پاورپوینت در مورد نان پاورپوینت در مورد ميكروسكوپ (Microscope) پاورپوینت در مورد موتورهاي هيدروژني