👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد جذام

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد جذام

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 42 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

جذام

جذام :

جذام يك بيماري مزمن سيستميك است كه توسط مايكوباكتريوم لپرا، بوجود مي آيد و با ضايعات گرانولوماتوز در پوست، اعصاب محيطي و غشاهاي مخاطي همراه است.

نام ديگر اين بيماري « هانسن » مي باشد.

دو پيك سني براي اين بيماري وجود دارد. اولين پيك در سنين 14-10 سالگي و دومين پيك در سنين 45-35 سالگي مي باشد.

سير طبيعي

دوره نهفتگي، در نوع لپروماتو، طولاني تر از توبركولوئيد است. بيماري، پس از طي دوره نهفتگي به يكي از اشكال لپروماتو ( LL )، توبركولوئيد ( TT) ( Tuberculoid )، بينابيني ( BB )، بينابيني توبركولوئيد ( BT )، بينابيني لپروماتو ( BL ) و نامشخص ( Indeterminate ) تظاهر نموده و در صورتيكه درمان نشود هريك از اين حالات، با سير جداگانه اي ادامه خواهد يافت.

با درمان زودرس بيماري، پيش آگهي، بسيار مطلوب است، به طوري كه مرگ ناشي از آن حتي در نوع لپروماتو، بسيار نادر بوده در اثر آميلوئيدوز ثانويه، حادث مي‌گردد .

سير طبيعي

راه ورود عامل جذام به بدن دقيقا مشخص نمي‌باشد .

دوره نهفتگي آن در محدوده 9 ماه تا 20 سال است و به طور متوسط براي جذام توبركولوئيد 4 سال و براي جذام لپروماتوز حدود 8 سال مي‌باشد.

بيماري به ندرت در اطفال، كمتر از سه ساله، يافت مي‌شود ولي با اين وجود، حدود بيش از 50 مورد آن در كودكان زير يك‌سال گزارش گرديده به طوري كه كم سن ترين آنها 5/2 ماهه بوده است .

پاورپوینت در مورد جانوران بی مهره پاورپوینت در مورد جانوران بی مهره (2) پاورپوینت در مورد جامعه شناسی پاورپوینت در مورد تولید مثل در جانداران