👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

دانلود پاورپوینت اشکانیان و ساسانیان درس دهم تاریخ دهم انسانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

دانلود پاورپوینت اشکانیان و ساسانیان درس دهم تاریخ دهم انسانی

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت اشکانیان و ساسانیان درس دهم تاریخ دهم انسانی

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 55

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

از سقوط هخامنشیان تا فروپاشی ساسانیان و پایان عصر باستان تاریخ ایران، نزدیک به هزار سال طول کشید. در این دوران سلسله های سلوکیان، اشکانیان و ساسانیان را تجزیه و تحلیل می نمایید.

اوضاع ایران پس از سقوط هخامنشیان

اسکندر با قساوت و خشونت، ایران را تحت سلطۀ خود

درآورد. مردم ایران نسبت به این کشورگشای بی رحم وسربازان مقدونی و یونانی او، به چشم بیگانه نگاه می کردندو از سلطۀ بیگانگان بر سرزمینشان ناخرسند بودند. ازاین رو،مقاومت هایی به شکل نافرمانی و شورش در مناطق مختلف کشور در برابر اسکندر و لشکریان او صورت گرفت.

این نافرمانی ها و شور شها به دلیل آنکه پراکنده بود و میان آنهاارتباط و هماهنگی وجود نداشت، به نتیجۀ مطلوب نرسید.

اسکندر مقدونی در 323 ق.م. در بابلِ درگذشت و قلمروپهناور او، که با جنگ و خونریز یهای پی در پی به دست آمده بود، توسط جانشینانش تجزیه شد. بلافاصله پس ازمرگ وی، جنگ های داخلی میان سردارانش برای به دست گرفتن قدرت آغاز شد.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

دانلود پاورپوینت سپیده دم تمدن ایرانی درس هشتم تاریخ دهم انسانی دانلود پاورپوینت مطالعه و کاوش در گذشته های دور درس هفتم تاریخ دهم انسانی دانلود پاورپوینت یونان و روم درس ششم تاریخ دهم انسانی دانلود پاورپوینت هند و چین درس پنجم تاریخ دهم انسانی