👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد نظری برمبانی اقتصاد

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد نظری برمبانی اقتصاد

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 44 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

نظری برمبانی اقتصاد

از آن نظر که اعتدال در هزینه عمرانی یکی از مصادیق میانه‌روی بوده، کلمه «اقتصاد» درباره‌ آن بسیار به کار برده می‌شده است تا آنجا که در به کارگیری عرفی از «اقتصاد» غالباً همین معنی مقصود بوده است. به هر حال برای «اقتصاد» که اقتصاددانان از آن بحث می‌کنند تعاریف مختلفی ارائه شده است :

ارسطو : علم اقتصاد یعنی مدیریت طرح .

آدام اسمیت : اقتصاد، علم بررسی ماهیت و علل ثروت ملل است .

آلفرد مارشال : اقتصاد، عبارت است از مطالعه بشر در زندگی شغلی و حرفه‌ای .

استوارت میل : اقتصاد، عبارت است از بررسی ماهیت ثروت از طریق قوانین تولید و توزیع .

اقتصاد بر دو نوع است :

.1 اقتصاد خرد

اقتصاد خرد به بررسی رفتار اقتصادی انسانها و بنگاههای اقتصادی می پردازد و درصدد است تا رفتار عقلایی در انسانها را شناسایی کند با توجه به محدودیت های موجود درآمد . مثلاً انسانها و شرکت های اقتصادی مایلند که بیشترین استفاده را ببرند و منابع خود را به بهترین شکل ممکنه استفاده کنند. رفتار یک یا گروهی از انسانها در ارتباط با کالا یا کالاهای خاصی به اقتصاد خرد مربوط می‌شود. توابع عرضه و تقاضا و نقطه تعادلی (نقطه ناش در نظریه بازی‌ها) توابع تولید و هزینه نیز در این بخش جای می‌گیرد .

.2 اقتصاد کلان

اقتصاد کلان به بررسی مسایل اقتصادی در سطح کلان ملی یا جهانی می‌پردازد. مسایلی از قبیل تورم، رکود اقتصادی، بحران اقتصادی، بیکاری، فقر و اقتصاد توسعه در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد. بر خلاف اقتصاد خرد رفتارهای فردی شکل دهنده اقتصاد کلان نمی باشد هر چند که از جمع رفتارهای فردی شکل گرفته است .

اقتصاد بر دو نوع است :

تعاريف گوناگوني براي علم اقتصاد ارائه كرده اند از جمله :

آدام اسميت علم اقتصاد را تحقيق براي افزايش ثروت جامعه مي شناسد .

اقتصاد دانش فعاليت هايي است شامل توليد و مبادلات ميان مردم .

لاينل رابينز (Lionel Robbins) علم اقتصاد را تخصيص منابع و عوامل توليد كمياب به منظور توليد كالاها و خدماتي مي داند كه مهمترين خواسته هاي مادي بشر را ارضا مي كند .

لودويگ وان مي زز (Ludwig Von Mises ) علم اقتصاد را منطقي براي اتخاذ تصميمات عقلايي با در نظر گرفتن محدوديتهاي مختلف معرفي مي نمايد .

اقتصاد علم انتخاب است. اقتصاد آموزش مي دهد چگونه مردم انتخاب مي كنند و منابع توليدي كمياب و محدود (زمين، نيروي كار ، دانش و تجهيزات ( را براي توليد كالاهاي گوناگون (مانند گوشت، لباس، جاده و . ..) به كار مي گيرند تا اين كالاها بين افراد مختلف جامعه براي مصرف توزيع شود .

اقتصاد دانش پول، بهره، سرمايه و ثروت است .

پاورپوینت در مورد مهارت‌هاي خود آگاهي و همدلي پاورپوینت در مورد مطالعات اجتماعی کلاس پنجم جمعیت ایران پاورپوینت در مورد مديريت استرس پاورپوینت در مورد مبطلات نماز