👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد درس پنجم زمين پويا علوم پایه ششم

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد درس پنجم زمين پويا علوم پایه ششم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 17 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

درس پنجم :

علوم پایه ششم 5

تهیه شده توسط مدرس دوره :

زمين پويا

درس در يك نگاه

زمين‌لرزه‌ پديده‌اي طبيعي است كه حاصل رفتار و عكس‌العمل سنگ‌كره در برابر انرژي آزاد‌شده از درون زمين مي‌باشد. زمين لرزه، اثرات مختلف اجتماعي، بهداشتي، ساختماني و... بر زندگي ما دارد.

به فرايند خروج مواد (جامد، مايع و گاز) از درون زمين، آتشفشان گفته مي‌شود. آتشفشان‌ها از نظر فعاليت به سه گروه فعال، نيمه‌فعال و خاموش تقسيم‌بندي مي‌شوند.

در پايان اين درس انتظار مي‌رود دانش‌آموزان بتوانند: سطح 1: پديده‌هاي طبيعي مانند زمين‌لرزه و آتشفشان را بشناسند. سطح2: اثرات هريك از پديده‌هاي طبيعي مانند زمين‌لرزه و آتشفشان در زندگي خود را بيان كنند. سطح 3 : چگونه زيستن در كنار پديده‌هاي طبيعي فوق (شناخت مكان‌هاي امن و ناامن، مراقبت از خود، كمك به همنوع و....) را بيان كنند. .

درس پنجم علوم پایه ششم

اهداف/ پيامدها

كانون زمين لرزه:

به محل آزادشدن انرژي در عمق زمين، كانون (Focus) گفته مي‌شود. عمق كانوني زمين‌لرزه‌ها با يكديگر متفاوت است. به‌طوري كه از چند كيلومتر تا حدود 700 كيلومتر درون زمين متغير است.

علوم پایه ششم درس پنجم

پاورپوینت در مورد Neurological Examination in Coma پاورپوینت در مورد واجبات نماز2 پاورپوینت در مورد موجبات شکيات و مبطلات وضو پاورپوینت در مورد چگونگی رسم تصویر در آینه تخت