👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد protein

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد protein

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 37 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

Myoglobin 3D structure

پروتئین

مانند مولکولهای بیولوژیکی نظیر پلی ساکاریدها و اسیدهای نوکلئیک، پروتئین بخش اساسی از موجودات زنده را تشکیل میدهد و تقریبا در هر فرآیند درون سلول شرکت دارد. بسیاری از پروتئین ها آنزیم هایی هستند که کاتالیز واکنش های بیوشیمیایی را انجام میدهند و برای سوخت و ساز بدن حیاتی هستند.

پروتئین همچنین دارای عملکرد ساختاری ومکانیکی، مانند اکتین و میوزین، پروتئين اساسی عضله در عضلات و پروتئین در اسکلت سلولی، که به عنوان داربستی درحفظ شکل سلول شرکت دارد.

وجود پروتئین ها در رژیم غذایی حیوانات ضروری هستند، از آنجایی که حیوانات نمی توانند تمام اسیدهای آمینه که آنها نیاز دارند سنتز کنند و باید این اسیدهای آمینه ضروری برای بدن را از مواد غذایی بدست آورند. از طریق فرآیند هضم، حیوانات پروتئین خورده شده را به اسیدهای آمینه آزاد می شکنند که پس از آن در سوخت و ساز استفاده می شود.

پروتئین ها، ترکیبات بیوشیمیایی شامل یک یا چند پلی پپتید به طور معمول به شکل کروی یا لیفی تاشو(فیبروز)، جهت تسهیل درعملکرد بیولوژیکی

پلی پپتید تک زنجیره پلیمری خطی از اسیدهای آمینه است که توسط پیوندهای پپتیدی بین گروههای کربوکسیل و آمینو مجاور باقیمانده اسید آمینه با هم پیوند می دهند.

گاهی اوقات پروتئین به گروه غیر پپتیدی متصل است که به نام گروه های prosthetic و یا کوفاکتور cofactors نامیده میشوند. پروتئین ها همچنین می توانند با یکدیگر یک عمل خاصی را انجام دهند، و به شکل کمپلکسهای پروتئینی پایدار باشند.

پاورپوینت در مورد My city Lesson 5 پاورپوینت کلاس هشتم پاورپوینت در مورد Modes of transmission worms (2) دانلود پاورپوینت عهد و پیمان، عشق به مردم، رفتار بهشتی، گرمای محبّت فارسی پایه هفتم دوره اول متوسطه پاورپوینت در مورد Membrane Potentials and Action Potentials