👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 24 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

موضوع:

اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه

اعتصاب و تأثیر آن بر روند جامعه

ا عتصاب به معنی توقف موقت کار توسط گروهی از کارکنان به منظور بیان شکایت یا تحمیل یک تقاضا است.در اعتصاب اقدام علیه کارفرمایان انجام می ‌ گیرد؛ و در نهایت ممکن است کارگران و مدیران وارد ستیزه اجتماعی شوند.

دریك تعریف كلی از اعتصاب باید گفت: اعتصاب دست از كار كشیدن کار گران (به معنای عام كارگر)، كارمندان و سایر گروه ‌ ها را گویند كه ... به منظور مختل شدن امور [در راستای رسیدن به اهداف و خواسته ‌ هایشان] صورت می ‌ گیرد. اگر اعتصاب شكل سیاسی به خود بگیرد، اعتراض محقق می ‌ شود. واژه ‌ های مشابه و در عین حال متفاوت با آن عبارتند از شورش، تحصن، انقلاب و ... .

  تعریف اعتصاب همانند سایر مفاهیم علوم انسانی تا حدود زیادی نسبی است، به گونه ‌ ای كه عملی ممكن است دریك كشور اعتصاب به حساب آید و در كشور دیگر اعتصاب محسوب نگردد؛ به عنوان مثال در انگلستان توقف كار باید ده نفریا بیشتر را در بر گیرد، تا به عنوان اعتصاب گزارش شود؛ در صورتی كه در آمریكا (از سال 1982م. به بعد) تنها توقف ‌ هایی كه شامل هزار نفریا بیشتر باشد در آمار اعتصاب ثبت می ‌ شود.

  برای اعتصاب می ‌ توان حالت ‌ های مختلفی در نظر گرفت. از این حالت ‌ های گوناگون می ‌ توان به اعتصابات عمومی ( Strike general )، ‌ اعتصاب ظرف مدت معین و غیر معین، اعتصاب غیر مجاز ( Unauthorized Strike )، اعتصاب نشسته ( Sit down Strike ) و اعتصاب همدردی ( Sympathetic Strike ) اشاره كرد.

  اعتصاب عمومی: دست كشیدن تمامیا اكثر كارگران و كاركنان دریك ناحیهیا در كشور.

  اعتصاب غیر مجاز: اعتصابی است كه برق آسا و بدون اجازه و تصویب مقامات اتحادیه كارگری ذینفع انجام می ‌ گیرد.

  اعتصاب نشسته: در این نوع، كارگران پس از اعلام اعتصاب، محل كار را تا زمانی كه كارفرما حاضر به قبول مذاكره نگردد، ترك نمی ‌ كنند.

  اعتصاب همدردی: جایی است که كارگران شخصاً از كارفرمای خود شكایتی ندارند؛ امّا، به خاطر همدردی با كارگران اعتصابی، دست از كار می ‌ كشند.

  با توجه به تعاریف و حالات گوناگونی كه اعتصاب دارد، می ‌ توان گفت پدیده خارجی و وجه مشترك اعتصاب ‌ ها، متوقف كردن کار از طرف کارکنان می باشد. در مورد تاریخچه اعتصابات کارگری و نزاع میان کارگران و كارفرمایان باید گفت كه: جدال میان این دو نیمه نخست قرن 19، اغلب به صورت نیمه سازانیافته بود كه با كارهایی از قبیل ترك محل كار و اجتماع در خیابان ‌ ها و إعمال رفتارهای متمردانه نسبت به مسئولین و كارفرمایان خود، همراه بود؛ ولی به مرور زمان، این جدال شكلی مدنی به خود گرفت و به شكل چانه زنی سازمانیافته میان كارگران و مدیریت تبدیل شد.

پاورپوینت در مورد آشنایی با کسرمتعارفی پاورپوینت در مورد اصلاح الگوی مصرف پاورپوینت در مورد ارزیابی کارو زمان پاورپوینت در مورد استان اردبیل