👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

دانلود پاورپوینت فرهنگ و تمدن در عصر صفوی درس 14 تاریخ یازدهم انسانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

دانلود پاورپوینت فرهنگ و تمدن در عصر صفوی درس 14 تاریخ یازدهم انسانی

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت فرهنگ و تمدن در عصر صفوی درس 14 تاریخ یازدهم انسانی

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 44

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

هدف

آشنایی با برجسته ترین دستاوردهای فرهنگی و تمدنی دوره صفویه

زمینه های شکوفایی و فرهنگی و هنری دوره صفویه

صفویان با ایجاد وحدت سیاسی، یکپارچگی جغرافیایی و انسجام اجتماعی در ایران، زمینه مساعد و مناسبی برای توسعه و شکوفایی فرهنگی و تمدنی فراهم آوردند. علاوه بر آن، رسمیت یافتن و استقرار مذهب شیعه دوازده امامی تأثیرات عمیقی بر همه ابعاد جامعه گذاشت؛ به گونه ای که علم، آموزش، فرهنگ و هنر ایرانی تحت تأثیر آموزه های شیعی جلوه های گوناگونی را از خود بروز داد.

در این دوره، شاهان و دیگر مقام های کشوری و لشکری به هنر و معماری و فعالیت های علمی و آموزشی بیش از پیش توجه نشان دادند و هنرمندان، صنعت‌گران، معماران و عالمان را مورد تشویق و حمایت قرار دادند.

همچنین در دوره صفوی سنت وقف در جامعه گسترش یافت و شاهان و سایر ثروتمندان بخشی از ثروت و دارایی خود را وقف امور مذهبی، علمی و آموزشی و ترویج هنر و معماری کردند. افزون بر این، علم دوستی، استعداد و ذوقی هنری ایرانیان و میراث علمی، ادبی و هنری ارزشمندی كه از دوران قبل به خصوص عصر تیموری باقی مانده بود، تأثیر بسزایی در شكوفایی و غنای فرهنگی و تمدنی دوره صفوی داشت.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

دانلود پاورپوینت عصر طلایی تمدن درس 9 تاریخ یازدهم انسانی کاهش مصرف نمک دانلود پاورپوینت اسلام در ایران درس 8 تاریخ یازدهم انسانی دانلود پاورپوینت جهان در عصر خلافت عباسی درس 7 تاریخ یازدهم انسانی