👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد درس نشانه‌هايي از خدا خداشناسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد درس نشانه‌هايي از خدا خداشناسی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 8 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

1

3

عنوان درس: نشانه‌هايي از خدا

موضوع درس: خداشناسی

هدف كلي: اثبات وجود خداوند با برهان نظم و مدد گرفتن از اصل عليت

روش‌هاي انتقال مفاهيم ديني: داستاني، شعري، مسابقه‌اي، پاورپوینتی .

4

شعر شروع

اي كه با نامت جهان آغاز شد دفتـر ما هم به نامت باز شد

ايجاد انگيزه

نیوتن دانشمند معروف، دوستی داشت که می‌گفت جهانِ هستی، خود به خود و بدون خالق، به وجود آمده است. روزی نیوتن او را به خانه‌اش دعوت نمود. او را به کارگاه اختراعاتش برد و ماکتی بسیار زیبا و دقیق از منظومه‌ شمسي را به او نشان داد. در اين ماكت یک چرخ دستی کوچک، همه کرات را با منظره‌ای زیبا به چرخش در آورده بود. دوست او با دیدن این ماکت زیبا، شروع به تعريف از این اختراع نمود و مخترع آن را تحسین کرد. بعد از این‌که سخن او تمام شد، نيوتن گفت: «این ماکت را كسي نساخته است. بلکه به صورت اتفاقي، چند قطعه چوب، فلز و پلاستیک به هم برخورد نموده و این ماکت ساخته شده است.»

دوست او از صحبت‌های نیوتن متعجب شد و گفت: «امکان ندارد که اين مجموعه منظم، زیبا و دقیق بطور اتفاقي ساخته شده باشد؛ زيرا نشان مي‌دهد كه دانشمندي بزرگ آن را اختراع كرده است.

نيوتن گفت: « دوست من! تو مي‌گويي این ماکت کوچک حتما باید سازنده‌ای داشته باشد، اما جهان هستي با اين همه نظم و شگفتي بدون خالق و ناظم به وجود آمده است؟»

دوست نيوتن با شنیدن این سخنان به فکر فرو رفت و در همان‌ حال گفت: «من اشتباه فكر می‌کردم. اكنون به وجود خداي آفريننده و ناظم هستی ایمان آوردم.»

پاورپوینت در مورد درس مطالعات اجتماعی پنجم درس راهها پاورپوینت در مورد درس سوم نیاز به راهنمایی پاورپوینت در مورد درس اول آفریگار زیبایی فارسی چهارم دبستان پاورپوینت در مورد حقوق و دستمزد