👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد فصل هشتم انگیزش

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد فصل هشتم انگیزش

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 30 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

استاد مربوطه :

تهیه کنندگان:

اردیبهشت 9

فصل هشتم

انگیزش

چرا از خود رفتاری را نشان می دهیم، مثلا به دنبال غذا می رویم؟ چرا رفتار های متفاوتی را نشان می دهیم، مثلا در پی غذا، آب ، شهرت، کسب قدرت، پذیرش اجتماعی و جمع آوری مال می رویم؟ چرا در اغلب اوقات فعال هستم و لحظه ی نیز نمی توانیم آرام باشیم؟ به قول اقبال لاهوری، چرا «ما زنده به آنیم که آرام نگیریم» و به قول شهریار، چرا «پای عاشق نتوان بست به افسون و فسانه»؟ و بسیاری چراهای دیگر.

برای پاسخگویی به سوالهای بالا چاره ای نداریم جز اینکه بپذیریم عواملی وجود دارند که نه تنها ما را به فعالیت وا می دارند بلکه فعالیت ما را به سوی هدف خاصی سوق می دهند. روانشناسان این عوامل را انگیزه می نامند. بنابراین، می توان گفت که انگیزه، در زندگی موجود زنده، جایگاه بسیار مهمی دارد و اولین عنصر تشکیل دهنده رفتار است.

تعریف انگیزش

هر وقت بحث انگیزه یا انگیزش پیش می آید معمولا این سوال برای دانشجویان مطرح می شود که انگیزه با انگیزش چه تفاوتی دارد.

از نظر دستور زبان فارسی، انگیزه اسم و انگیزش اسم مصدر از مصدر انگیختن است. بنا به نوشته لغت نامه دهخدا، انگیختن یعنی به حرکت درآوردن چنان که حافظ می گوید:

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم

انگیزه یعنی سبب، علت، و آنچه کسی را به کاری وادار می کند. انگیزش یعنی تحریک و ترغیب. انگیزه یک عامل درونی است که انسان یا، به طور کلی، موجود زنده را به حرکت در می آورد و انگیزش حالتی است که در اثر دخالت انگیزه به موجود زنده دست می دهد. برای مثال، می توان گفت کمبود مواد غذایی بدن یا نیاز به غذا، انگیزه و حالت گرسنگی یا احساس گرسنگی، انگیزش است.

فرق انگیزه با انگیزش تا اندازه ای مثل فرق محرک با تحریک است. می دانیم که تحریک حالتی است که در اثر دخالت یک محرک به وجود می آید، مانند انقباض و انبساط مردمک چشم، ترشح بزاق، لرزش پرده گوش، لرزیدن وعرق کردن که حالت هابب از تحریک را منعکس می کنند و در اثر محرک های نور، غذا، صدا، سرما و گرما به وجود می آیند. گرسنگی و تشنگی،حالت هایی از انگیرش هستندکه در اثر دخالت انگیزه های نیاز به غذا و آب تجلی می کنند. اما انگیزش با تحریک تفاوتذ هایی داردکه در زیر به به برخی از آنها اشاره می کنیم.

در روانشناسی، انگیزه وانگیزش را معمولا زمانی به کار می برند که رفتار فرد از درون هدایت شود: وقتی از باز وبسته شدن مردمک چشم در اثر نور صحبت می کنیم، وقتی از ترشح بزاق در اثر قرار گرفتن غذا در دهان حرف می زنیم یا از لرزش پرده گوش در اثر صدا سخن می گوییم، صحبت از انگیزش نیست، زیرا همه این حالت ها را محرک های بیرونی راه می اندازند.

دانلود پاورپوینت سفره آب روی زمین فصل ششم علوم پایه هفتم دوره اول متوسطه پاورپوینت در مورد فصل دوممبانی زیستی ومحیطی پاورپوینت در مورد فصل دوم علوم سوم دبستان خوراکی ها پاورپوینت در مورد فارسی پنجم دبستان نقش خردمندان