👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق زمین

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق زمین

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 10 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

2

‏زمین

‏مقدمه

‏زمین ، سومین سیاره نزدیک به ‏خورشید ‏و ‏بزرگترین ‏سیاره ‏در میان ‏سیارات درونی است. ‏ساختار درونی زمین ‏مثل سایر سیارات درونی از ‏یک هسته داخلی و یک ‏هسته خارجی ‏به همراه لایه‌های مذاب و نیمه ‏مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. ‏هسته ‏داخلی ‏فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.

‏زمین شرایط بسیار منحصر بفردی دارد. هیچکدام از سیارات دیگر ‏آب مایع ‏و ‏جو ‏پر ‏اکسیژن ‏نداشته و حیات در آنها وجود ندارد. تکامل تدریجی زمین که 4.5 میلیارد سال طول کشیده ‏است، همچنان بطور طبیعی و نیز بر اثر فعالیتهای انسان ادامه خواهد داشت. همچنین ‏چگالی زمین از تمام سیارات دیگر بیشتر است.

‏زمین در آغاز شکل گیری

‏در اوایل پیدایش ‏منظومه ‏شمسی ‏، ذرات ریز غبار موجود در قرص خورشید که عمدتا از گاز و غبار تشکیل شده ‏بود، پس از برخورد به هم چسبیده و اجسام بزرگ و بزرگتری را بوجود آوردند. بدین ‏ترتیب چهار سیاره درونی از این ذرات شکل گرفتند.

4.5 ‏میلیارد پیش ، زمین دارای سطحی داغ ، قرمز و نیمه مذاب بود. پس از گذشت ‏میلیونها سال ، سطح زمین شروع به سرد شدن نمود و پوسته جامدی ، به دور زمین بوجود

2

‏آمد. گازهای داغ و مواد مذاب از لایه‌های زیرین و از طریق ‏دهانه‌های ‏آتشفشانی ‏بیرون زده و جو ضخیم زمین را بوجود آوردند. در همین مدت ‏شهاب سنگهای ‏زیادی به سطح زمین خوردند و ‏هزاران ‏گودال شهاب سنگی ‏را در سطح زمین بوجود آورد. ‏و مقدار زیادی غبار به جو زمین اضافه کردند.

‏پس از یک میلیارد سال ، زمین به اندازه کافی سرد شده بود تا بخار آب موجود در ‏جو متراکم شده و قطرات آب را بوجود آورد. این قطرات آب میلیونها سال به شکل ‏باران ‏شدید به ‏سطح زمین افتاده ، باعث پاک شدن جو زمین و بوجود آمدن ‏اقیانوس ‏شدند. ‏کره ‏زمین ‏به تدریج به شکل کنونی درآمده است.

‏فاصله متوسط از خورشید

60.149 ‏کیلومتر

‏قطر استوا

12756 ‏کیلومتر

‏مدت ‏حرکت ‏وضعی

93.23 ‏ساعت

‏مدت ‏حرکت ‏انتقالی

26.365 ‏روز

3

‏سرعت حرکت انتقالی

79.29 ‏کیلومتر در ثانیه

‏دمای سطحی

55 ‏تا 70 درجه سانتیگراد

‏جرم (زمین = 1‏)

00.1

‏چگالی متوسط (آب = 1‏)

52.5

‏جاذبه (زمین = 1‏)

1

‏تعداد قمر

1

‏نحوه پیدایش و تکامل زمین

‏زمین در بدو پیدایش بصورت کره‌ای از مواد بسیار ‏داغ و نیمه مذاب بوده که به تدریج عناصر سنگین‌تر ته‌نشین شده و هسته فلزی را به ‏وجود آوردند ، و در عین حال عناصر سبکتر به سطوح فوقانی آمده و جبه و پوسته را ‏تشکیل دادند. پس از گذشت میلیاردها سال زمین سرد شد، سطح زمین جامد گشت، ‏جو زمین ‏شکل گرفت، و اقیانوسها بوجود آمدند. تکامل زمین هنوز ادامه دارد. پوسته زمین توسط ‏فورانهای آتشفشانی در کف اقیانوسها نوسازی شده و دائما بر اثر ‏زمین ‏لرزه‌ها ‏و ‏حرکتهای ‏قاره‌ای ‏در حال تغییر و تحول است. تناسب گازهای مختلف در جو زمین نیز بر اثر ‏دخالتهای انسان به آرامی در حال تغییر است.

تحقیق روش جمع آوری نمونه های ماهی تحقیق روش اندازه گیری یون فلزات در آب تحقیق رشد اجتماعی و هویت نوجوان تحقیق درمورد گردشگری