👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق شيـمـي مـــدرن

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق شيـمـي مـــدرن

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 27 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏1

‏شيـمـي مـــدرن

‏ تــرجمه :

‏ ‏نـوسينـدگان :

‏2

‏ساختمان اتم :

‏مدت ‏¾‏ قرن دانشمندان مشغول جمع آوري اطلاعات درباره ساختمان اتم بودند . مقداري از اين معلومات از بررسي خواص اجسام راديو اکتيو مانند اوارنيم حاصل شده بود . دستگاههاي پرشتاب کننده ذره ها , در طيف نگار جرمي و دستگاههاي اشعه ‏‌X‏ و طيف نماها و مقدار زيادي دستگاههاي الکتروني ديگر , اطلاعات بيشتري به دانشمندان دادند , و با مجموعه آنها تئوري قابل فهم ساختمان اتمي عناصر را , بسط دادند .

‏همانطور که در 3‏§‏ از بخش يکم ديديم اين تئوري شامل توضيح مطلب مهم و قابل ملاحظه اي است که بوسيله يک مدل مطابق خواص معلوم عناصر بيان مي شود .

‏اين مدل ساختملن اتمي , در درس بعد از اين بخش و نيز در بخش چهارم بيان خواهد شد . شما همينطور که مي خوانيد متوجه باشيد که اين توضيحات بر مبناي بهترين توجيه حاصل از آزمايشهائي است که درباره ساختمان اتم بعمل آمده است . ممکن است ‏در صورت لزوم آزمايشهاي بيشتري درباره تحقيق مدل اتمي عناصر بعمل آيد .

‏در زمان حاضر دانشمندان مشخص کرده اند که اتمها , ذره هاي ساده غير قابل تقسيم نيستند بلکه از چند جزء خيلي کوچکتر که بطور مفصلتري مرتب شده اند تشکيل شده اند .

‏3

‏يک اتم از دو قسمت اصلي تشکيل شده است .‏ قسمت مرکزي که داراي بار الکتريکي مثبت است و به هسته مــوسـوم است . ‏هسته بسيار کوچک و نسبتا سنگين است قطر هسته در حدود

‏13 ‏–‏ 10 سانتيمتر است . واحد مناسب تر براي بيان قطر اتم , آنگسترم o‏ A‏ است‏ و يک آنگسترم برابر ‏8 ‏–‏ 10 سانتيمتر است . ‏يعني o‏ A‏ 1 بهمان نسبت از cm‏ 1 کوچکتر است که cm‏1 از 1000 کيلومتر کوچکتر مي باشد . پس قطر هسته در حدود o‏ A‏ ‏5 ‏–‏ 10 مي شود و در حدود يک صد هزارم قطر اتم است . سعني اتم در حدود 1 تا 5 آنگسترم قطر دارد . ريزه هاي بسيار کوچک با بارالکتريسيته منقيس و بنام اکترون دور هسته در نواحي بنام ‏لايه ها‏ ‏يا ‏سطحهاي انرژي‏ حرکت مي کنند در حدود سال 1913 ‏نيل بهر‏ دانشمند دانمارکي ( 1855 تا 1962 ) حرکت الکترونها بدوهسته را با حرکت سيارات منظومه شمسي بدور خورشيد مقايسه کرد . هر چند امروزه بعقيده دانشمندان فيزيک و شيمي , مسير حرکت الکترونها بدور هسته, مانند مدار سيارات مشخص و معلوم نيست و بايد حرکت الکترونها را با حرکت نامنظم زنبوران عسل بدور کندويشان تشبيه کنيم . زيرا الکترونها گاهي به هسته نزديک و گاهي از آن دور مي شوند . پس بايد فضاي خالي نسبتا بزرگي را دور هسته اشغال کنند . بنابراين مي گوئيم يک ابر الکتروني دور هسته , تشکيل مي دهند که به اتم حجم مي دهد و اتمهاي ديکر را طرد مي کنند .

تحقیق شرکت برق مشهد تحقیق سیروسیاحت تحقیق شرکت آزمايش تحقیق سيستم تصفيه پساب و فرآوري لجن پالايشگاه