👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد کابل های قدرت

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد کابل های قدرت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 17 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

کابل های قدرت

مقدمه :

برق رساني به نقاط مختلف از سيمها و كابلها استفاده مي شود كه در ساختمان آنها فلزات هادي جهت حمل جريان برق به نقاط مورد نظر و عايقهاي مناسب به منظور جلوگيري از نشت جريان به نقاط ديگر به كار گرفته مي شود . يك هادي با روكش عايق ، سيم روكش دار يا سيم عايق دار ناميده مي شود و در صورتي كه چند هادي عايق بندي شده در داخل يك غلاف مشترك قرار گيرند ، اين مجموعه كابل ناميده مي شود .

كابلها نقش مهمي را در صنايع امروزي بازي مي كنند به صورتي كه در واقع مانند رگهاي حياتي هستند كه در بدن انسان وجود دارند و در صورت عدم وجود آنها سيستمهاي صنعتي قادر به ادامه فعاليت خود نخواهند بود.

كابلها با اتكا به ساختماني كه دارند و مقاومت آنها در برابر انواع آسيبهاي محيطي مي توانند با عبور از داخل ديوار،زمين،هوا وحتي زير آبها ، انرژي الكتريكي را به مكانهاي مصرف مورد نظر طراحان سيستم هاي الكتريكي منتقل كنند . كابل و كابل كشي به دليل اهميت بالاي آن به يكي از شاخه هاي اصلي رشته برق تبديل شده و آگاهي مهندسان برق در اين زمينه را طلب مي كند . كابلها به دليل برخوردار بودن ، عايق الكتريكي و غلاف هاي استحكام بخش ، قابليت اطمينان سيستم را بالا مي برند و سيستم قدرتي را كه در آن از كابل استفاده شده است ، نويد يك سيستم مطمئن را مي دهد . و در كل ، كابلها ، خواص و قابليت ها و مشخصات فني منحصر به فردي دارند ؛ در اين پروژه در ابتدا كلياتي در مورد كابلها ، خصوصيات كابلها و مشخصات جزيي هر يك بيان شده

انواع هادی های خطوط انتقال

AAC

AAAC

ACAR

ACSR

AACSR

ACSS

ACSR/GA

ACSR/GW

معرفي

هادي‌هاي تمام آلومينيومي شامل سيم‌هايي از آلومينيوم 1350 مي‌باشند كه بصورت يك يا چند لايه به‌دور يك سيم مركزي با سطح مقطع گرد بافته‌شده‌اند. هر لايه نسبت به لاية قبلي خود داراي تعداد 6 رشته بيشتر مي‌باشد.قابليت انعطاف‌پذيري بالاي اين هادي‌ها سبب شده تا تعداد لايه‌ها دريك سطح مقطع خاص افزايش يابد. هادي‌هاي AAC مطابق با الزامات استاندارد ASTM B230 و ASTM B231 توليد مي‌گردند .

اين هادي‌ها عموماً با تعداد رشته‌هاي 61,37,19,7 و 91 طراحي مي‌گردند .

كلاس AA براي هادي‌هاي بدون روكش مورد استفاده در خطوط هوايي كاربرد دارد. جهت لاية خارجي در اين هادي‌ها راستگرد بوده و معمولاً در هر لايه عكس لاية ديگر مي‌باشد .

ويژگي‌ها و فوايد

وزن كم در اين محصول يعني هزينه كمتر طول واحد هادي،جابجايي آسان‌تر در نصب، كاهش اتصالات پيچيده، اين هادي‌ها را از نظر اقتصادي مقرون به‌صرفه نموده‌است .

هادي‌هاي تمام آلومينيومي مقاومت به خوردگي بالايي را بصورت ذاتي دارا بوده كه اين ويژگي بدليل ساختار متجانس و يك جنس اين هادي‌ها مي‌باشد .

كاربردها

هادي‌هاي تمام آلومينيومي 1350 در شرايطي كه استحكام بالا يا تحمل حرارتي بالاتر در مقايسه با هادي‌هاي ACSS و ACSR‌ و يا ساير انواع هادي‌ها، جزئي از پارامتر‌هاي طراحي نباشند در خطوط هوايي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

پاورپوینت در مورد چهارشنبه سوری پاورپوینت در مورد پیام رمزرا پیدا کن 2 جلسه ششم پاورپوینت در مورد چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم پاورپوینت در مورد پنل سه یعدی دیوارهای پیش ساخته