👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق بررسی راه انداز ال ای دی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق بررسی راه انداز ال ای دی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏2

‏بررسی راه انداز ‏«‏لد‏»‏ [LED]

‏بسیاری از دستگاه های ‏الکتریکی قابل حمل امروزی به راهکارهای راه انداز ‏«‏لد‏»‏ با نور پشتی نیاز دارند. این راه انداز، باید دارای ویژگی های زیر باشد. کنترل مستقیم جریان، بازدهی بالا، نور ضعیف pwm‏، حفاظت اضافه- ولتاژ، قطع بار، کوچکی اندازه و سهولت کاربری.

‏این مقاله به بررسی هر کدام از این ویژگی ها و چگونگی دستیابی به آنها می پردازد و با یک مدار الکتریکی نمونه که هر کدام از این ویژگی ها را به کار می برد، نتیجه گیری می کند.

‏- کنترل مستقیم جریان

LED‏ها دستگاه های تحریک جریان هستند که روشنایی شان متناسب با جریان مستقیم آنها می باشد. جریان مستقیم به دو روش کنترل می شود. روش اول استفاده از منحنی LED.V-I‏ می باشد که برای تعیین ولتاژ مورد نیاز برای ایجاد جریان مطلوب در LED‏ به کار می رود. همان طور که در تصویر نشان داده شده است، این روش عموماً به واسطه ی به کارگیری یک منبع ولتاژ و استفاده از یک مقاومت تثبیت، انجام می شود. به هر حال، این روش معایبی هم دارد. هرگونه تغییری در ولتاژ LED‏، باعث تغییر جریان LED‏ می شود. در تصویر شماره یک، چنانچه ولتاژ مستقیم 6/3 باشد، جریان 20 میلی آمپر است. چنانچه رقم این ولتاژ به v‏4 تغییر پیدا کند، - که در محدوده ی تحمل پذیری ولتاژ به خاطر تغییرات ‏دما و یا تغییرات کارخانه ای می باشد- جریان مستقیم به 14 میلی آمپر کاهش پیدا می کند. این 11% تغییر در ولتاژ مستقیم، باعث تغییر بیشتری در جریان مستقیم یعنی حدود 30% می شود. همچنین، بسته به ولتاژ ورودی موجود، میزان ولتاژ کاهش پیدا کرده، ‏توان مصرفی مقاومت تثبیت، انرژی را هدر داده و عمر باتری را کاهش می دهد. دومین روش، روش بهتر تنظیم جریان LED‏، یعنی راه اندازی LED‏ ‏با یک منبع جریان ثابت می باشد. منبع جریان ثابت، تغییرات ایجاد شده در جریان را که به واسطه ی نوسانات ولتاژ مستقیم به وجود آمده است، حذف می کند و آن را به روشنایی ثابت

‏2

LED‏ بدل می سازد. ایجاد یک منبع جریان ثابت کاملاً ساده است. علاوه بر تنظیم ولتاژ خروجی، منبع تغذیه ورودی، ولتاژ را در مقاومت الکتریکی تنظیم می کند. تصویر 2، این طرح را نشان می دهد. ولتاژ مرجع منبع تغذیه و مقدار جریان مقاومت الکتریکی، میزان جریان LED‏ را تعیین می کند. چندین LED‏، باید به صورت سری به هم متصل شوند تا شارش جریان را در هر LED‏ به طور یکسان حفظ شود. راه اندازی LED‏ ‏به روش موازی، مستلزم یک مقاومت تثبیت در هر رشته LED‏ ‏می باشد که منجر به کاهش بازدهی و تطبیق ناهماهنگ جریان می شود.

‏3

‏- بازدهی بالا

‏عمر باتری در کاربردهای ‏قابل حمل بسیار حیاتی است. برای اینکه یک راه انداز LED‏ مفید واقع شود، باید کارا باشد. ‏سنجش کارآیی یک راه انداز LED‏، با سنجش بازدهی در یک منبع تغذیه عادی، متفاوت است. ‏سنجش بازدهی یک منبع تغذیه از طریق تقسیم توان خروجی ‏بر توان ورودی تعریف می شود در مورد راه انداز LED‏ توان خروجی پارامتر مهمی نیست. آنچه مهم است، مقدار توان ورودی مورد نیاز برای ایجاد روشنایی مطلوب LED‏ می باشد. این عمل به راحتی و از طریق تقسیم توان LED‏ها بر توان ورودی ‏بدست می آید. تعیین بازدهی به این روش به این معناست که توان در مقاومت الکتریکی جریان مصرف شده که در توان از دست رفته ی منبع تغذیه نقش داشت است. معادله ی زیر نشان می دهد که ولتاژ کمتر جریان در بازدهی بیشتر راه اندازهای LED‏ نقش دارد.

PLED

PLED + PSupply-lasses + Pcurrent sense

‏= بازدهی

‏تصویر 3 نشان می دهد که انتخاب یک منبع تغذیه با ولتاژ مرجع v‏25/0، در مقابل یک منبع تغذیه با ولتاژ مرجع v‏1، بازدهی [LED]‏ را بهبود می بخشد. بدون توجه به ولتاژ ورودی یا جریان LED‏، هرچه ولتاژ جریان دریافتی کمتر باشد، بازدهی LED‏ بیشتر می شود. چنانچه بقیه ی ویژگی که در شرایط یکسانی باشد، باز هم میزان کمتر ولتاژ مرجع، به طور قابل توجهی باعث بهبود بازدهی و نیز افزایش عمر باتری می شود.

‏- نور ضعیف PWM

تحقیق اسید رازهایی که مردان به همسرانشان نمی گویند تحقیق گاز طبيعي وشاخه هاي اصلي اين صنعت گزارش پايان عمليات اكتشاف خاكهاي صنعتي ريوش