👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق در مورد موزه de young

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق در مورد موزه de young

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 5 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

‏موزه de Young‏،‏ سانفرانسیسکــو- ایالات متحده‏

هرزوگ و دومورن‏    

‏موزه de Young‏، با نمای مسی و نه طبقه پیچدار، دور نمایی فوق العاده در خط آسمان سانفرانسیسکو ایجاد می کند و بر پارکGolden Gate ‏ ‏ریاست می کند. ‏ ‏معماران اصلی Fong & Chan‏ ‏برای رسیدن به یک ساختمان ضد زلزله، شامل برجی با ارتفاع 44 متر و یک چشم انداز وسیع، از نظرات زیبایی شناسانه طراحان Herzog & demeuron‏ بهره گرفتند. ‏در مورد طراحی داخلی و خارجی موزه مطالب زیادی نوشته شده است، اما نه به اندازه ‏ ‏مهندسی و اجرای آن.نمای چشمگیر این ساختمان، پوسته ای است متشکل از حدود 7200 پانل که بسیار استادانه در کنار یکدیگر چیده شده اند و شکاف هایی به منظور عبور نور از میان درختان بومی، که به نوعی عملکردی همانند سایه بان دارند، در نظر گرفته شده است. اما کمترین توجه معطوف به ترکیب استثنایی معماری، مهندسی و لنداسکیپ می باشد.

‏زلزله سال 1989 در Lima Prieta‏ ، یک مصیبت مضاعف برای موزه بود که نه تنها ساختمان قرن 19 نیاز به تعمیرات پیدا نمود، بلکه داشتن شرایط مساعد برای ویرانی های بیشتر توسط زمین لرزه های بعدی، سر انجام هزینه بیمه را برای آن در پی داشت و در نتیجه این منبع مالی ساختمان مذکور در حد نمایشگاه های بی نظیر ترقی کرده و شهرتی جها نی کسب نمود.

‏پیچش های طرح

‏ساختمان جدید با مساحتی معادل 27000 متر مربع در اکتبر سال 2005 باز گشایی شد. مسئول پروژه  Nuno Lopes‏، چنین توضیح می دهد که ساختمان به کمک سیستم بی نظیر لغزش سطوح و عایق سیال غلیظی که انرژی جنبشی را جذب کرده و آن را به گرما تبدیل می سازد، قادر است 91 سانتی متر به سمت بالا حرکت کند.  Lopes‏می گوید: "هنگام وقوع زلزله، ساختمان ذاتا تمایل به تکان خوردن و جدا شدن از زمین دارد."

‏ساختمان در داخل خندقی پنهان تغییر مکان می دهد. خندق، طرحی است پوشیده اما به ظاهر ناسازگار با محیط پارک.Lopes‏ گفت : " بدیهی است که برای ما خلق ساختمان به منظور قرار گیری در لند اسکیپ، با بر پا کردن آن روی این سکو خیلی مهیج نبود. بنابراین ما بزودی متوجه ضروری بودن حفر این سکو شدیم".همچنین برج و ساختمان اصلی سه طبقه، با مشکلات اجرایی مختلفی روبرو بودند. مادامی که برج از لحاظ زلزله ای ایمن نشده، نیاز به راه حلی بود تا فشار تقریبی 40 درجه ای وارد بر آن را خنثی کند. ‏ 

‏معماران‏ ‏ بر آن شدند تا‏ ‏ نو آوری جدیدی‏ ‏ در استفاده از کابلهای پس تنیده افقی در دیوارها‏ ‏ بکار برند. Lopes ‏ ‏توضیح می دهد : " دیوار طبقه نهم روی یک دیوار نا پایدار قرار گرفته، بنابر این به طور دقیق چیزی زیر آن وجود ندارد. در هنگام وقوع زمین لرزه، فشارهایی بر آن وجود دارد تا مانع چرخش شود و بنابراین شما نیازمند داشتن یک کابل پس تنیده هستید که پیوسته روی برج کشیده می شود و در نتیجه هرگز چرخش بیش از حدی وجود نخواهد داشت."

‏چشم انداز بلند

‏چشم انداز شاخص برج، پاداشی است برای مردم. بالا رفتن از برج آزاد است و بستگی به صدور اجازه از طرف موزه دارد. اما نقشه های اصلی، چشم اندازی کاملا متفاوت داشتند.طرح اولیه نیازمند پوشاندن ورودی برج با مس شکاف دار بود. به هر حال Lopes‏ می گوید : "این بیشترین چیزی است که همه را به تفکر وا داشت . . . آنها به سرعت متوجه شدند احتمالا وجود مس در جلوی نما ، چشم اندازی زیبا ‏ ‏نخواهد داشت."

‏تنها زمانی تصمیم به انتقال فلز شکاف دار گرفته شد که برج در حال ساخته شدن بود و پانلها بالا می رفتند. علی رغم اینکه قسمت بالای برج بزرگ ترین شکاف ها را در نما داشت، Lopes‏ می گوید : " با نگریستن از میان این شکاف های کوچک به این لنداسکیپ پهناور " این اثر خنثی می شود.اما به دلیل اینکه‏ این تصمیم در طول اجرای ساختمان گرفته شد، معماران، نگران تغییرات بسیاری بودند که شیشه نمایان می توانست در سیستم های HVAC‏ و تلفات انرژی ایجاد نماید. برج به منظور خنثی کردن گرمای حاصل از دمای هوای تابستان و اشعه عبوری از میان شیشه طراحی شده بود. Lopes‏ چنین توضیح می دهد که: " بنابراین ما مجبور بودیم سطح شیشه نمایان بکار رفته را به حد اقل برسانیم."معمار David Fong‏ می گوید: " به طور معمول در شرایط بلند مرتبه شما ملزم به استفاده از یک پلکان فرار می باشید. " اما نمای بی نظیر ساختمان اجازه عبور باد را می دهد. معماران توانستند رضایت رییس آتش نشانی را جلب کنند، " ما می توانیم دود سیگار را به راحتی و بی خطر تخلیه کنیم." در یک شهر با طبیعت زیبا نظیر سانفرانسیسکو، حذف آسانسور بسته یک ارزش محسوب می شود.

تحقیق در مورد مزايا ومعايب ساختمانهاي فلزي 10 ص تحقیق در مورد مراحل ساخت فنداسيون ساختمان هاي اسكلت فلزي 4ص تحقیق در مورد كاربرد مواد نانو ساختار در صنعت ساختمان 7 ص تحقیق در مورد فن كوئل