👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق در مورد معرفی رشته عمران

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق در مورد معرفی رشته عمران

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 

‏مهنسی عمران

‏مقدمه

‏مجموعه مهندسي عمران يا رشته عمران يكي از رشته هاي پر اهميت و جذاب در مجموعه رشته هاي آزمون سراسري است كه داوطلب در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني مي تواند آن را انتخاب كند. پيشرفت سريع جوامع ونيازهاي روز افزون آنها به انجام طرحهاي مختلف عمراني از يك طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف ديگر، ايجاب مي نمايد تا با يك برنامه ريزي صحيح و همه جانبه و پرورش استعدادهاي جوان و نيز استفاده بهينه از ابزار و امكانات موجود در جامعه ، گامي بلند در جهت ترقي و تعالي جامعه برداشته شود. بدين منظور در آزمون سراسري، مجموعه اين رشته در مقاطع كارشناسي وكارداني، ارائه مي گردد. در اين قسمت به معرفي گرايشهاي مختلف اين رشته مي پردازيم :

‏كارشناسي

‏مهندسي عمران ‏–‏ عمران ، مهندسي عمران ‏–‏ نقشه برداري، مهندسي عمران ‏–‏ آب ، مهندسي بهره برداري راه آهن ،مهندسي خط و ابنيه راه آهن، مهندسي جريه راه آهن ، مهندسي علمي كاربردي عمران ‏–‏ تاسيسات آبي ، دبيرفني عمران، تربيت دبير فني عمران، دبير فني عمران ساختمان .

‏كارداني

‏كارداني فني عمران ‏–‏ روسازي راه، كارداني فني عمران ‏–‏ زير سازي راه، كارداني راهداري، كارداني ماشين آلات، كارداني حمل و نقل ، كارداني فني عمران ‏–‏ پل سازي و ابنيه فني ، كاردان فني عمران

‏–‏ نقشه برداري ، كارداني فني عمران ‏–‏ ساختمانهاي بتني ، كارداني فني عمران ‏–‏ عمران روستايي، كاردان فني عمران ‏–‏ كارهاي عمومي ساختمان، كارداني فني عمران ‏–‏ آب، كارداني علمي كاربردي عمران ‏–‏ ساختمانهاي آبي ، كارداني علمي كاربردي عمران ‏–‏ آب و فاضلاب، كارداني فني عمران ‏–‏ بهره برداري از منابع آب، كارداني فني عمران ‏–‏ آب شناسي ، كارداني فني عمران ‏–‏ را ه سازي، كارداني فني عمران ‏–‏ تاسيسات حرارت نيروگاه، معلم فني عمران ‏–‏ كارهاي عمومي ساختمان .

‏معرفي اختصاري گرايشهاي مختلف مجموعه مهندسي عمران

‏1- مهندسي عمران ‏–‏ عمران

‏1-1) تعريف و هدف

‏عمران يكي از گرايشهاي مجموعه مهندسي عمران است كه در مقطع كارشناسي در بسياري از دانشگاههاي معتبر كشور ارائه مي گردد.

‏هدف از اين رشته تربيت نيروهاي متخصصي است كه بتوانند در پروژه هاي مختلف عمراني در زمينه هاي ساختماني ، راه سازي،پل سازي، سازه ها و بناهاي آبي ، جمع آوري و دفع فاضلاب و ‏…‏ مسووليت طرح، محاسبه اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گيرند.

‏1-2) اهميت و جايگاه در جامعه

‏كمتر جايي از يك جامعه و كمتر محلي از يك منطقه است كه فعاليتهاي عمراني به عنوان اولين واساسي ترين نيازهاي آن طرح نشود. حتي تمام فعاليتهاي صنعتي، كشاورزي، و ‏…‏ نيز به طور مستقيم و غير مستقيم به اين رشته و ابسته اند و از آن سود مي برند.

‏علاوه بر رشد و توسعه جوامع، پيشرفت علم و فن آوري نيز ضرورت پرداختن و توجه دقيق و علمي به كارهاي عمراني و تغيير شيوه هاي گذشته را آشكار مي سازد. فعاليتهاي مختلف عمراني در جهت ايجاد ساختمانها، راهها- پلها، سدها، شبكه هاي آب رساني شهرها و روستاها، ساختمانهاي خاص نظير نيرو گاههاي هسته اي و حرارتي و .. بخش بزرگي از مجموعه فعاليتهاي اقتصادي و توليدي كشور را به خود اختصاص مي دهد به گونه اي كه سهم عظيمي از سرمايه گذاري هاي ملي در طرحهاي ساختماني و صنايع وابسته به آن به كار گرفته مي شود.

‏مجموعه مطالب بيان شده و نيز جذب سريع فارغ التحصيلان اين مجموعه در وزارت خانه ها و نهادها و سازمانهاي دولتي و همچنين بخشهاي خصوصي نظير :‏ ‏شركتهاي مهندسان مشاور و شركتهاي ساختماني و راه سازي و ‏…‏ اهميت قابل ملاحظه و نياز خاص به متخصص در اين رشته را، حتي در مقايسه با ساير رشته هاي فني و مهندسي ،به وضوح نشان مي دهد .

‏1-3) تواناييهاي لازم براي داوطلبان اين رشته و ادامه تحصيل در آن

‏براي ادامه تحصيل در اين رشته ‏–‏ با توجه به كميت و كيفيت درسهايي كه در اين دوره تدريس مي گردد ‏–‏ داوطلب بايد از توان و دانش برتر در زمينه هاي رياضي . فيزيك برخوردار باشد، همچنين توان جسمي، قدرت تجزيه و تحليل، قدرت تجسم و دقت كافي در مسائل را داشته باشد. شايان ذكر است كه بسياري از كارها و طرحهاي عمراني در خارج از محيطهاي شهري بوده و فعاليت نسبتا" زيادي را مي طلبد.

تحقیق در مورد سرامیک تحقیق در مورد زمین شناسی ساختمانی تحقیق در مورد تغییرات رنگ در آسفالت تحقیق در مورد بتن اسفنجی