👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

کتاب اعتیاد و درمان آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

کتاب اعتیاد و درمان آن

اعتیاد معلول علت‌ها‌ی گوناگونی است. اعتیاد بر افزایش آسیب‌های اجتماعی دیگر از جمله طلاق، کودک‌آزاری، فساد اخلاقی، کودکان کار و...نقش کلیدی دارد. این پدیده تقریبا درتمامی جوامع انسانی عرض اندام می‌کند و هر بار نقابی جدید به چهره می‌زند و با رنگ و لعابی دیگرگون افراد را به کام خویش می‌کشد.

در بخشی از کتاب اعتیاد و درمان می‌خوانیم:

هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی بر سلامت روان افراد دارای اختلالات اعتیادی موثر است. در مطالعه‌ای ۸ جلسه ظرف مدت ۵ ماه و هر جلسه ۲ ساعت توانست وضعیت روان‌شناختی معتادان را به طرز معنی داری بهبود دهد. اعتیاد بیشتر یک وسوسه و هوس روانی است تا یک وابستگی جسمانی. بنابراین در درمان آن هم باید وسوسه روانی مصرف مواد را از بین برد در نتیجه به خودی خود فرد میل خود را به مصرف مواد از دست می‌دهد.

یک فرد معتاد که درد و رنج زیادی را برای ترک مواد تحمل می‌کند اما پس از مدتی مجددا به آن روی می‌آورد، در واقع به معنای آن است که قدرت اراده آن فرد تحمل مقاومت در برابر وسوسه تجدید حالات لذت بخشی که آن مواد در گذشته برای او ایجاد می‌کرد را ندارد. در نتیجه مجددا شروع به مصرف مواد می‌کند.

با توجه به تجربیات حاصل شده به نظر می‌رسد برای درمان اعتیاد یک روش بسیار خاصی را باید به کار برد تا وسوسه مصرف مواد از بین برود. بنابراین از آنجایی که هیپنوتیزم قادر به نفوذ به ذهن نا‌هشیار فرد می‌باشد، به همراه مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی بهترین روش برای رهایی از اعتیاد به مواد و وابستگی روانی به هر چیز زیان‌آوری می‌باشد.

کتاب جملاتی ارزشمند از بزرگان جهان گزارش کارآموزی واحد پشتيبانی فنی سوييچ مخابرات شرکت سارامین گزارش کارآموزی آشنایی با نحوه‌ی تولید تابلوهای برق صنعتی گزارش کارآموزی واحد تغذیه نیرو شرکت مخابرات با فرمت وورد و کیفیت عالی