👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد آموزش پیاده کردن نقشه

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد آموزش پیاده کردن نقشه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 10 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

پیاده کردن نقشه : منظور از پیاده کردن نقشه در واقع همان پیاده کردن پلان فنداسیون ساختمان است . وقتی که پلان فنداسیون به معمار داده شود او باید پلان فنداسیون را با گچ روی زمین پیاده کند. برای پیاده کردن نقشه بر روی زمین ابتدا باید به موارد زیر توجه داشت : 1- تطبیق شمال نقشه با شمال زمین : شمال نقشه باید برابر شمال زمین تطبیق داده شود . این امر بدین معناست که باید شمالی که بر روی نقشه کشیده شده را در راستای شمال جغرافیایی زمین تعیین کرد. ( شمال را به وسیله ی قصب نما پیدا می کنیم . )

2- داشتن یک امتداد معلوم : امتداد معلوم برای اینکه یک ضله نقشه در این امتداد قرار گیرد ، حال این امتداد می تواند آکس خیابان ، جدول کانیوو ( کنار خیابان ) ، دیوارهای همسایه و در مکانهای دور دست به اصطلاح در بیابان این امتداد می تواند سیم های برق و حتی رودخانه باشد .

ما در اینجا برای توضیح عملیات پیاده کردن نقشه بنایی را مثال می زنیم به شکل مستطیل که اضلاع شمالی و جنوبی آن 10m و اضلاع شرقی و غربی آن 8m می باشد. این زمین از شمال به یک خیابان 16 متری متصل است .

پیاده کردن خط : از زیر بنا مقداری دورتر ، برای مثال حدود یک متر دورتر میخی به نام میخ off می کوبیم . و در طرف دیگر نیز با همان فاصله ی تقریبی یک میخ کوبیده می شود . به وسیله ی ریسمان کار این دو نقطه را به همدیگر وصل می نماییم . که این امتداد اولین امتداد است و در هنگام کار نباید آن را باز نمود.

جزوه فصل سوم زیست شناسی پایه یازدهم درآمدزایی گیاهان دارویی از طریق استفاده آنها در درمان دام و طیور جزوه فصل هفتم زیست 101 نکته طلایی تناسب اندام