👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد FAN فن منبع تغذیه

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد FAN فن منبع تغذیه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 5 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

فن منبع تغذیه : ( Fan )

این قسمت علیرغم اینکه معمولا اهمیتی برای آن ازطرف مصرف کنندگان قائل نمی‌شوند، بسیار دارای اهمیت می‌باشد، چرا که رابطه مستقیمی ‌با راندمان و طول عمر منبع تغذیه دارد. هر چقدر تهویه هوای گرم ازمحیط داخلی منبع تغذیه به فضای بیرونی، بهتر انجام گیرد کارکرد منبع تغذیه افزایش می‌یابد. جدیدا تولیدکنندگان از فن‌های 12*12 سانیتمتر در محصولات خود استفاده می‌نمایند که این مورد باعث تهویه هوای گرم اطراف پردازشگر و همچنین بی صدا شدن منبع تغذیه گردیده است . ولی در این روش ضعف‌هایی نیز وجود دارد که از آن جمله انتقال گرما به پشت برد اصلی پاور و سپس هدایت این گرما از طریق شیارهای پشت پاور به داخل سیستم می‌باشد. طبق جدیدترین بررسی‌های انجام گرفته، بهترین روش تخلیه گرمای داخلی پاور، تعبیه یک فن 8 سانتیمتری یا دو فن 8 سانتیمتری روبروی هم با قابلیت کنترل میزان دوران بر اساس حرارت فضای داخلی پاور می‌باشد .

1

برد : PCB

PCB برد اصلی منبع تغذیه می‌باشد و کلیه قطعات بر روی آن نصب می‌شوند. رعایت استانداردها و معیارهای مختلف ازجمله ایمنی در برابر آتش سوزی باعث افزایش ضریب اطمینان پاور و کاربر در موارد خاص می‌گردد . امروزه در منابع تغذیه حرفه‌ای، از بردهای دو لایه و سه لایه نیز استفاده می‌گردد .

2

:(IC) PWM Controller

این قسمت پیچیده‌ترین بخش مدار PWM می‌باشد و در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری در طراحی این قسمت بوجود آمده است. به طوری که امروزه آی‌سی‌های جدید چند نوع وظیفه مختلف را بر عهده دارند، که در نهایت باعث افزایش دقت در کار کرد منبع تغذیه گردیده است. در زیر به برخی از وظایف آی‌سی‌های جدید اشاره شده است : l کنترل خروجی؛ که با تولید پالس‌های Puls Whidh Modutation ، فرآیند تغییر پنهانی یک رشته پالس بر اساس تغییرات سیگنال‌های دیگر و اعمال بازخورد ولتاژ و جریان و راه‌اندازی نرم در کلیه خروجی‌ها را برعهده دارد . l شبیه سازی؛ از طریق یک شبکه تقسیم مقاومتی، کسری از ولتاژ خروجی به آی‌سی جهت مقایسه با یک ولتاژ مبنا، منتقل می‌شود و در صورت بروز هرگونه تغییر در خروجی دستور Down از طریق آی‌سی صادر می‌شود . l نوسان ساز؛ که در فرکانس پایه کار می‌کند و موج مثلثی جهت استفاده در مدار PWM را تولید می‌کند . l راه‌انداز خروجی؛ که توان کافی را جهت به کارگیری در مقاصد کم و میانه، تولید می‌کند . l ولتاژ مبنا؛ که ولتاژ پایه را جهت مقایسه خروجی‌ها و همچنین یک ولتاژ پایدار برای سایر بخش‌ها تولید می‌کند . l مبدل خطا؛ که عرض پالس DC خروجی را متناسب باسطح ولتاژ، تنظیم می‌نماید .

3

آشنایی با کانکتورهای خروجی پاور:

امروزه کانکتورهای خروجی در منابع تغذیه کامپیوتر، دارای تنوع و تعداد خاصی شده‌اند و طبیعی می‌باشد که این تنوع کانکتورها بر روی تمامی‌ پاورها قابل اجرا نمی‌باشد . بلکه بنا به شرایط خاص، توان و ویرایش هر مدل پاور، می‌توان شاهد وجود یا عدم وجود برخی از این کانکتورها بود. در این مبحث قصد داریم تا شما را با شکل ظاهری و نوع ولتاژ به کار رفته شده در این کانکتورها، آشنا نماییم . کانکتور ATX Main در شکل12 نمای کلی یک کانکتور 24 پین مادربرد، با قابلیت تبدیل به 20 پین را ملاحظه می‌کنید. لازم به ذکر است که معمولا کانکتورهای 24 پین را به طور مجزا ( یعنی 20 + 4 پین ) بر روی پاورها طراحی و نصب می‌کنند و دلیل آن، قابلیت نصب پاور هم بر روی مادربردهای 20 پین و هم روی مادربردهای 24 پین است . توجه داشته باشید که پاورهای 24 پین را می‌توان بر روی مادربردهای 20 پین نصب نمود ولی پاورهای 20 پین را نباید برای مادربردهای 24 پین استفاده نمود. متاسفانه اغلب فروشندگان به صرف روشن شدن مادربردهای 24 پین با پاورهای 20 پین، این کار را انجام می‌دهند و یا از تبدیل 20 به 24 استفاده می‌نمایند. ولی آیا از خود سوال نموده‌اند که اگر قرار بر این بود، چرا شکل ظاهری کانکتور مادر بردها و پاورهای جدید 24 پین شده است؟ همانطور که در تعاریف استاندارهای ATX در مقاله‌های شماره‌‌های قبل عنوان شد، نوع مصرف مادربردها و قطعات سخت‌افزاری از یک مرحله خاص به بعد، تغییر یافت و پیرو آن سازندگان مادربرد و پاور تحت استانداردهای جدید، اقدام به طراحی و تولید محصولات خود نمودند. این مورد تغییر شکل نیز به نوعی یک هشدار برای مصرف کنندگان بود ! حال اگر پاور 20 پین برروی یک مادربرد 24 پین نصب گردد، چه اتفاقی می‌افتد؟ به دلیل فشار مضاعف و جریان بالایی که دیگر کانکتورهای پاور برای تامین ولتاژ کانکتورهای متصل نشده متحمل می‌شوند، پس از مدتی ( بستگی به نوع سخت‌افزار و میزان توان مصرفی ) این کانکتورها خاصیت اولیه خود را از دست می‌دهند ( تغییر رنگ و سولفاته شدن ) و موجب افزایش غیر طبیعی نویز در این محل می‌گردند و عملا کارآیی سیستم پایین آمده و درصد آسیب قطعات سخت‌افزاری به شدت بالا می‌رود .

4

پاورپوینت در مورد dystocia زایمان مشکل یا غیر طبیعی پاورپوینت در مورد DVT ترمبوز وریدی پاورپوینت در مورد COPD بیماریهای مزمن انسدادی ریه پاورپوینت در مورد DC نمونه سيم پيچي هاي آرميچر و تصاوير مربوط به عملکرد ماشينهاي