👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 40 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان

با محوریت آشنایی با قانون شرکت های دانش بنیان

با بررسی تطبیقی ایران و ترکیه

با ارائه پیشنهادات برای منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

حسن صفرلو

عضو هیات علمی دانشگاه علم و فن ارومیه

نماینده سابق تجاری سازی فناوری و شرکت های دانش بنیان وزارت عتف 90 -93

مدیر پروژه برنامه راهبردی پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی(مصوب وزارت عتف) 94-98

سند چشم انداز ايران 1404

دست يافتن به جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در سطح منطقة آسياي جنوب غربي

سیاست های کلی برنامه ششم توسعه

(سند تدبیر و توسعه منطقه آزاد ارس)94-99

ارس منطقه ای پیشرو در بهره مندی از علم و فناوری

حرکت به سمت جذب شرکت های دانش بنیان

اقتصاد دانشی

استفاده از فناوری های نوین

دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس در جدیدترین گزارش خود از شاخص پیچیدگی اقتصادی در ایران که شاخصی برای میزان توانایی کشورها در تولید کالاهای پیچیده است را منتشر کرده است .  بر اساس این گزارش ایران در سال 2012 از لحاظ اقتصاد دانش بنیان در میان 146 کشور مورد بررسی توسط بانک جهانی، رتبه 96 را کسب کرده است. وضعیت ارکان چهارگانه اقتصاد دانش بنیان در ایران بیان می کند که هر چند ایران از لحاظ آموزش، نوآوری و زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح متوسط قرار دار ، اما از لحاظ رژیم نهادی و انگیزشی در شرایط نامطلوبی است که نتوانسته دانش نظری و علمی را به دانش کاربردی و تولیدی تبدیل کند .

مقدمه:

تحولات پیچیده و سریع چند دهه اخیر و نیز شتاب گیري روند جهانی شدن موجب شده است تا جوامع گوناگون تلاش کنند تا بیش از پیش خود را براي پذیرش تحول آماده کنند.

امروزه کشورهاي توسعه یافته اي که با مدیریت کارآمد یادگیري ، پژوهش و نوآوري طی نگرشی نظام مند به اقتصاد هاي دانش محور دست یافته اند، عملاً با استفاده از توسعه ي فناوري ها و افزایش بهره وري توانسته اند تولید کالا و خدمات خود را بهبود و ارزش افزوده ي اقتصادي خود را فزونی بخشند.

بسیاري از کشور هاي در حال توسعه براي دستیابی به اینگونه اقتصادهاي نوین، مبتنی بر دانایی در قرن بیست و یکم به تکاپو افتاده و تلاش دارند تا بسترها و زیر ساخت هاي لازم را براي طراحی و استقرار اینگونه نظام‌ها پدید آورند .

اقتصاد دانش محور

واژه اقتصاد دانش محور و اقتصاد اطلاعات در دهه 1960 وارد ادبيات اقتصادي آمريكا شد

اما تحولات دهه نود، اين واژه را تجديد و احيا نمود. هر چند تلاش‌هاي زيادي براي شاخص‌سازي در سازمان همكاري و توسعه اقتصادي ( OECD ) در زمينه‌ي اقتصاد دانش محور انجام داد؛ ولي تا سال 1995 به جمع بندي كاملي نرسيد، تا اينكه در OECD در همين سال براي اولين بار چارچوب مدوني از واژه اقتصاد دانش محور در قالب سند وزارتي كميته سياستگذاري علم و فناوري كانادا منتشر شد.از اين دهه به بعد تلاش‌هاي بسيار گسترده‌اي در گسترش، تقويت و تلفيق مفهوم اقتصاد دانش محور انجام شد و مرزهاي اقتصاد دانش محور با اقتصاد توليد محور روشن گشته است.

اقتصاد دانش محور، اقتصادي است كه در آن توليد، توزيع و استفاده از دانش، منبع اصلي رشد و ايجاد ثروت است. این اقتصاد شكل غالب اقتصادهاي قرن بيست و يكم خواهد بود كه دولت‌ها در طراحي نظام‌هاي خط‌مشي‌گذاري آن نقش مهم استراتژيك دارند. زمينه‌هاي فني، اجتماعي و فرهنگي لازم براي توليد، كاربرد و اشاعه دانش و شكل‌گيري امواج نوآوري جامعه براي مشاركت در اقتصاد دانش محور، دستورالعمل‌هايي هستند كه بايد از سوي خط‌مشي‌گذاران قرن بيست و يكم مورد توجه باشند

سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه “ OECD ” ترکیه را بعنوان دومین قدرت اقتصادی بزرگ اروپا، در سال ۲۰۵۰ نشان داده است.

Organization for Economic Cooperation and Development

پاورپوینت در مورد آشنایی با انجمن حجتیه پاورپوینت در مورد آسيب شناسي رواني 1 پاورپوینت در مورد آسیب های ورزشی پاورپوینت در مورد آشنايي با ادبيات معاصر ايران