👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد اپیدمیولوژی سرطان و پیشگیری

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد اپیدمیولوژی سرطان و پیشگیری

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 39 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

اهمیت مسئله

پيشگيري ، تشخيص و درمان سرطان ها چالش مهم جوامع امروزي مي باشند.

سرطانها افراد از هر طبقه اقتصادي و اجتماعي را مبتلا مي كنند و موجب ترس و وحشت بيماران و اطرافيان آنها مي شوند.

اين اختلالات چهارمين عامل مرگ در كشورهاي حوزه مديترانه شرقي، سومين علت مرگ در كشور ما و دومين علت مرگ در استان سمنان مي باشد. مرگ ناشي از سرطان ها بيش از مجموع مرگ به علت مالاريا ، سل و ايدز هستند.

سرطانها در نظام سلامت كشور ما روز به روز اهميت بيشتري پيدا مي كنند. افزايش اميد به زندگي و افزايش نسبت سالمندان، شيوع و گسترش عوامل خطر ابتلا به سرطان نظير استعمال دخانيات، تغيير در عادات غذايي و شيوه هاي زندگي، فرآيند صنعتي شدن و آلودگي هاي زيست محيطي بخشي از عواملي هستند كه مي توانند در طي 50 سال آينده موارد سرطاني را به بيش از دو برابر افزايش دهند و همين امر لزوم توجه بيش از پيش مديران نظام اجتماعي را طلب مي نمايد.

ماهيت سرطان ها

نئوپلازي يك اختلال اساسا ژنتيكي در سطح سلول است كه منجر به بيش از 100 نوع بدخيمي ميشود كه ماهيت بيولوژيكي مشابهي دارند .

هر سلول كه بتواند ميتوز انجام دهد؛ ميتواند دچار نئوپلازي شود. در اين ميان انكوژن ها و ژنهاي مهاري نقش مهمي ايفا ميكنند .

پاورپوینت در مورد اپیدمیولوژی بالینی پاورپوینت در مورد اهمیت بهداشت فردی پاورپوینت در مورد اهمیت تجزیه و تحلیل خطر در ایمنی مواد غذایی پاورپوینت در مورد اهدف، برنامه و وظایف پزشك خانواده