👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد اکسیدهای سولفور

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد اکسیدهای سولفور

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 57 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

اکسید های سولفور

سولفور اکسیدی که به بیشترین مقدار در اتمسفر انتشار می یابد سولفور در اکسید SO2 می باشد. معمولاً مقدار کمی از سولفور تری اکسید SO 3 همراه سولفور در اکسید است. ولی مقادیر بیشتر از حدود 1 تا 2 درصد SO2 نمی باشد. مجموعه این دو نوع اکسید با SO X نشان داده می شود.

سولفور دی اکسید گازی بیرنگ و غیر قابل استعال، با نقطه ذوب وجوش به ترتیب -75.5°C و -10.10°C است. در غلظت های نزدیک به 3ppm بوی زننده و سوزش آوری دارد. سولفور تری اکسید گازی فوق العاده فعال و بی رنگ و به آسانی به صورت مایع تراکم می گردد (b.p = 44.8°C) تحت شرایط معمولی هیچ SO 3 در اتمسفر یافت نمی شود. چون که سریعاً با رطوبت واکنش میدهد و سولفوریک اسید به وجود می آورد. (H 2 SO 4 )

منابع سولفور اکسید ها:

طبق اصول جهانی برآورد شده که سالانه 146 میلیون تن SO 2 مستقیماً وارد اتمسفر می گردد. به علاوه سالانه نزدیک به 194 میلیون تن SO2 در نتیجه اکسایش هیدروژن سولفید (H 2 S) در اتمسفر تولید می شود. بنابراین یک فرآیند فرعی (اکسایش H 2 S ) بیش از انتشارات مستقیم SO 2 اتمسفری می باشد.

منشا H 2 S اتمسفری، فساد مواد آلی است. باتلاقها، لجن زارها و جلگه ها علی الخصوص مولد آن هستند. اقیانوس ها منشا سالانه 30 میلیون تن می باشند، در حالی که منابع بیولوژیکی 70 میلیون تن تولید می کنند.

فعالیت های آتشفشانی کمی H 2 S تولید می کند ولی بر طبق اصول جهانی این مقدار در مقایسه با مقدار تولید شده از فرآیند های بیولوژیکی قابل چشم پوشی است.

مقدار کمی H 2 S ، 3 میلیون تن در سال، در نتیجه فعالیتهای صنعتی وارد اتمسفر می گردد و کل انتشارات جهانی را تا 103 میلیون تن در هر سال می رساند سرنوشت این مقدار عظیم H 2 S آزاد شده در اتمسفر زمین از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

اکنون معتقدند که واکنش:

SO 2 H 2 S + O 3 --------

H 2 O +

که گام مهمی در این فرآیند می باشد. آزمایشات نشان می دهند که رابطه فوق وقتی که غلظت های مواد ترکیب شونده شبیه به آنهایی که در اتمسفر هستند باشد خیلی سریع انجام می گیرد.

پاورپوینت در مورد ارزیابی عملکرد دانشگاههای علوم پزشکی پاورپوینت در مورد اپیدمیولوژی بالینی پاورپوینت در مورد اهمیت بهداشت فردی پاورپوینت در مورد اهمیت تجزیه و تحلیل خطر در ایمنی مواد غذایی