👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

دانلود پاورپوینت ربع قرن سیطره آمریکا بر ایران درس 15 تاریخ پایه یازدهم

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

دانلود پاورپوینت ربع قرن سیطره آمریکا بر ایران درس 15 تاریخ پایه یازدهم

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت ربع قرن سیطره آمریکا بر ایران درس 15 تاریخ پایه یازدهم

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 5

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

اوضاع سیاسی ایران پس از کودتا

آمریکا که از کمک به دولت دکتر مصدق اجتناب می کرد پس از پیروزی کودتاچیان کمک های زیادی در زمینه های نظامی و اقتصادی به دولت کودتا کرد. باروی کارآمدن دولت نظامی ظاهدی فضای تیره ای در جامعه ی ایران حکم فرما شد ،فرمانداری نظامی تهران به سرتیپ تیمور بختیار سپرده شد. بختیار که افسری بی رحم و خونریز بود ،برای استقرار و تثبیت حکومت کودتا و میهن دوست را آغاز کرد. عده ی بسیاری از مخالفان را دستگیر و زندانی کرد وعده ای از آن ها تبعید و تیر باران شدند. تظاهرات شهرستان ها و تهران با سرکوب شدید مواجه شد فرمانداری نظامی، همچنین سقف بازار تهران را تخریب و جمعی از بازاریان را به جزیره ی خا رک تبعید کرد. دکتر مصدق نیز پس از دستگیری در دادگاه نظامی محاکمه و به سه سال زندان محکوم شد و عملا تا آخر عمر در احمد آباد روستایی در اطراف تهران تحت نظر بود.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

دانلود پاورپوینت رضاخان، تثبیت قدرت درس 8 تاریخ پایه یازدهم دانلود پاورپوینت زمینه های کودتای 28 مرداد درس 13 تاریخ پایه یازدهم تعریف وبا دانلود پاورپوینت ایران در دوره حکومت رضاشاه درس 7 تاریخ پایه دوازدهم