👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد ضرورت تربيت از لحاظ معنوي

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد ضرورت تربيت از لحاظ معنوي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 99 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

 تربيت، عامل فهم و تنظيم رابطه انسان با خداست و راه و رسـم اين ارتباط را به آدمي مي آموزد. مي دانيم رابطه خدا و انسـان از دو ديد و از دو چهره قابل بررسي است. يکي رابطه خدا با انسان و ديگر رابطـه انسان با خدا. تربيت، ما را با خدايمان آشنا کرده و پايبنــد فرمان ها و تعاليم الهي مي سازد. ارزش توکل و توسل به او را نشـان داده و ما را به کيفيت عبادت و ارتباط با پروردگار و دعا و مناجـات و استمرار و استعانت از او آگاه مي سازد. تربيت، مي تواند عامل وصول انسان بـه مقام عبد و عبوديت باشد و تجربه هاي روز از خانواده ها و مردم و مبلغان آن را اثبات مي کند .

1- ضرورت تربيت از لحاظ معنوي را بيان کنيد؟ (تربیت)

2- عوارض فقدان تربيت چيست؟ شرح دهيد. (تربیت)

 عدم تربيت و يا سوء تربيت موجد عوارض فردي و اجتماعي بسياري است از جمله: در جنبه فردي فقدان يا سوء تربيت سبــب خمــودي و واماندگي، خامي و خشني، سرکشي و جهل و بي خبري و در نهايــت در حالت حيواني زيستن است. * در جنبه اجتماعي، سوء تربيت و يا فقدان آن سبب جرم زايي، انحراف، فساد آفريني، نابساماني در روابط اجتماعي بي توجهي به مسؤوليــت و اخلاق و انسانيت است. * در جنبه اقتصادي عدم تربيت، سبب بيکاري، عدم اتقان در کار، سـوء مصرف و ديگر نابساماني اقتصادي مي شود. * در جنبه سياسي عدم تربيت، سبب بي توجهي به نظام، عدم حکومت صالح، بي بند و باري در استفاده از آزادي، عدم پاي بندي به مليـت و ... خواهد شد.  

3- فطرت چيست؟ شرح دهيد. (تربیت)

 خدا انسان را آفريد و او را در مسير و در خط هدايت قرار داد. براي وصول او به مراتب رشد و کمال، زمينه ها، امکانات و تجهيزاتـــي در اختيار او نهاد که بخشي از آنها ظاهري و قابل رؤيت هستنــد، مثـل چشم، گوش و بخشي از آنها باطني و مربوط به جنبه هاي دروني انسان است مثل غريزه، وجدان، فطرت.

(فطرت به معني شکافتــن، ابــداع آفرينش ابتدايي و بدون سابقـه است. آن را نيرويي مي شناسند کـــه مرموز و پيچيده واســرار آن ناشناخته است و اين نيــرو سبب مي شود که فعاليت انسان به سويي خاص جهت پيدا کند.)  

4- غريزه و فطرت چه تفاوت هايي با هم دارند؟ (تربیت)

 غريزه، داراي جنبه مادي است و نيروي آن آدمي را به سوي غـذا، آب، انتخاب همسر و ... جهت مي دهد. در حالي که فطرت داراي جنبه غير مادي است و آدمـي را به سوي امور غير مادي مي کشانــد؛ مثل صداقت، امانت دوستي، خير خواهي و ...  

پاورپوینت در مورد شناسايي اصول ايمني درزمينه مديريت ايمني تاریخچه نقوش تزیینی در ایران پاورپوینت در مورد شرکت صنايع سيمان نهاوند پاورپوینت در مورد ششمین همایش فرامنطقه ای پیشرفتهای نوین درعلوم مهندسی