👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد قانون بودجه سال 1397کل کشور احکام مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد قانون بودجه سال 1397کل کشور احکام مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 58 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

قانون بودجه سال 1397کل کشور

احکام مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی

1

2

پرداخت بدهی دولت به نهادهای عمومی غیردولتی از محل واگذاری اموال و دارایی‌های متعلق به دولت

جزء 2 بند (الف) تبصره 2

از آنجا که برخی از مصارف مندرج در جدول شماره 18 مرتبط با مطالبات سازمان می باشد، لذا می‌توان از ظرفیت بند فوق جهت تأدیه بخشی از دیون دولت به سازمان بهره برد.

ماده مرتبط از ضوابط اجرایی بودجه:

ماده 36- پرداخت و تسویه دیون و تعهدات دولت و شرکت‌های دولتی به کلیه اشخاص بر اساس قوانین و مقررات مربوط، منوط به اعلام مانده بدهی‌ها و مطالبات به (از) کلیه اشخاص توسط دستگاه‌های اجرایی به وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس الزامات و تکالیف مقرر در ماده (1) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین‌نامه اجرایی آن است .

بدهي دولت به بخشهاي خصوصي و تعاوني و نهادهاي عمومي غيردولتي از محل واگذاري اموال و دارايي‌هاي متعلق به دولت و مؤسسات و شركتهاي دولتي به استثناي موارد مصاديق مندرج در اصل هشتاد و سوم (۸۳) قانون اساسي و غيرمشمول واگذاري موضوع قانون اجراي سياست‌هاي كلي اصل چهل ‌و چهارم (۴۴) قانون اساسي مصوب 1387/3/25 از طريق جدول شماره (۱۸) اين قانون قابل پرداخت است.

3

استفاده از تسهیلات تأمین مالی خارجی (فایناس)

بند (الف) تبصره 3

سازمان به عنوان مؤسسه عمومی غیردولتی می تواند در صورت نیاز از تسهیلات مالی فوق منتفع گردد.

ماده مرتبط از ضوابط اجرایی بودجه:

ماده 26- پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی دستگاه‌های اجرایی از نهادها و مؤسسات پولی - مالی خارجی در اولویت تخصیص و پرداخت از محل اعتبار مصوب هر دستگاه اجرایی است. سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران موظف است فهرست موارد فوق را به سازمان اعلام تا نسبت به تخصیص آن از محل اعتبار دستگاه اجرایی و در صورت لزوم از سایر ردیف‌های مجاز اقدام کند.

الف - با رعايت مصوبه شماره ۰۱۰۱/۹۴۳۴۴ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ مجمع تشخيص مصلحت نظام، در سال ۱۳۹۷ سقف تسهيلات تأمين مالي خارجي (فاينانس) براي طرح ها علاوه بر باقي‌مانده سـهميه سـال ‌قبل، معادل ريـالي سي ميليارد ( ۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار تعيين مي‌شود. در مواردي كه استفاده از تسهيلات مالي خارجي (فاينانس) با مجوز قانوني منوط به تضمين دولت جمهوري اسلامي ايران مبني بر بازپرداخت اصل و هزينه‌هاي تسهيلات مالي أخذ شده از منابع بانك هاي كارگزار خارجي و بانك ها و مؤسسات توسعه‌اي بين‌المللي ‌باشد، وزير امور اقتصادي و دارايي مجاز است پس از تصويب هيأت وزيران به نمايندگي از طرف دولت ضمانت‌نامه‌هاي كلي و يا اختصاصي مورد نياز براي طرح هاي مذكور را حداكثر ظرف مدت يك‌ماه صادر و يا اختيار امضاي آن را با تصويب هيأت وزيران به مقام مسؤول ذي‌ربط تفويض نمايد.

طرح هاي بخش هاي خصوصي و تعاوني و نهادهاي عمومي غيردولتي و شركت هاي دانش بنيان نيز با سپردن تضمين‌هاي لازم به بانك هاي عامل مي‌توانند از تسهيلات مذكور استفاده كنند و بازپرداخت اصل و سود هريك از طرح هاي مذكور از محل عايدات طرح تأمين و پرداخت خواهد شد.

4

استفاده از تسهیلات ارزی

بند (الف) تبصره 4

سازمان به عنوان نهاد عمومی غیردولتی می تواند در شمول اشخاص موضوع بندهای 1 و 3 قرار گیرد.

الف- به بانك هاي عامل اجازه داده مي‌شود در سال ۱۳۹۷ از محل منابع در اختيار نسبت به اعطاي تسهيلات ارزي به موارد زير اقدام كنند:

1- سرمايه‌گذاران بخش هاي خصوصي، تعاوني و نهادهاي عمومي غيردولتي براي طرح هاي توسعه‌اي بالادستي نفت و گاز با اولويت ميادين‌ مشترك و جمع‌آوري گازهاي همراه در راستاي افزايش ضريب بازيافت مخازن و احياي چاه هاي قديمي با داشتن ذخاير نفتي درجا و بدون انتقال مالكيت نفت و گاز موجود در مخازن و توليدي از آنها 

2- طرح هاي توسعه‌اي و زيربنايي سازمان‌هاي توسعه‌اي بخش صنعت و معدن با مشاركت حداقل پنجاه‌و يك ‌درصدي (51%) بخش خصوصي و تعاوني با اولويت مناطق محروم و كمتر توسعه يافته براساس مزيت‌هاي منطقه‌اي

3- سرمايه‌گذاران بخش هاي خصوصي، تعاوني، نهادهاي عمومي غيردولتي براي طرح هاي صنايع تكميلي و تبديلي چغندرقند.

پاورپوینت در مورد كارگاه آموزشي مهارت های فرزند پروری پاورپوینت در مورد رياضی عمومی (2 پاورپوینت در مورد قندها و پیشگیری از پوسیدگی پاورپوینت در مورد قانون کار جمههوری اسلامی ایران دی ماه 1383