👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد ماهیت و انواع سیاست های جمعیتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد ماهیت و انواع سیاست های جمعیتی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 10 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

مقدمه

توجه به جمعیت و رابطه ان با سایر عوامل از گذشته های دور وجود داشته است.در کنار شرح این رابطه،پیشنهادهایی جهت اثر گذاری بر عوامل جمعیتی به منظور تنظیم و تعدیل رابطه جمعیت باسایر عوامل ارائه شذه است.

مثلا امپراطوری روم به این شعار که مردان زیاد به معنی فتوحات بیشتر است معتقد بود و در این مورد به افراد دارای فرزند بیشتر امتیازاتی واگذاری می کرد .

ماهیت ونوع خط مشی ها برای تاثیر گذاری بر عوامل جمعیتی در دوره های مختلف تاریخ با هم متفاوت بوده است.

در گذشته که میزان مرگ و میر بالا بوده است عمده پیشنهاد های ارائه شده در مورد جمعیت موافق با افزایش موالید بود اما در دوره بعد از انقلاب صنعتی به علت افزایش رشد جمعیت و ظهور مشکلات ناشی از عدم تعادل بین رشد جمعیت رشد ورشد منابع توسعه،راهکارهای پیشنهاد شده در مورد کاهش زاد وولد و باروری بود.

پیشنهاد های برنامه ای در دوره گذشته بیشتر در حوزه نظریه پردازی قرار داشت و به ندرت جنبه عملی پیدا می کرد ولی راهکارهای جدید عمدتا در قالب بر نامه های ملی ومحلی جای میگیرند و با توجه به برنامه های اجرایی هر کشور به مرحله عمل در می ایند.

این راهکارهای پیشنهادی را در جهت تاثیر بر عوامل جمعیتی سیاست جمعیتی می گویند.

ماهیت و انواع سیاست های جمعیتی

در واقع اهداف و راهکارهای برنا مه ریزی شده در سطح ملی و محلی و بین المللی جهت تاثیرگذاری بر عوامل مرتبط با جمعیت(رشد،اندازه،توزیع و ترکیب)را سیاست های جمعیتی می گویند.

این سیاست ها زمانی طراحی می شوند که یک مشکل یا مساله جمعیتی وجود داشته باشد.شناخت این مشکل و تدوین یک برنامه کاری به همراه اهداف مورد نظر برای رفع ان،موجبات تدوین یک سیاست جمعیتی را فراهم می اورد.این سیاست را می توان با یک برنامه اجرایی به مرحله عمل دراورد.

سیاست های جمعیتی به همراه سایر سیاست ها در قالب یک برنامه کلان دولتی تدوین می شوند.

سیاست های جمعیتی به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

از نظر اجرا،سیاست های جمعیتی به سیاست های مستقیم وسیاست های غیر مستقیم تقسیم میشوند.

در سیاستهای مستقیم تاثیر سیاست بر عوامل جمعیتی مستقیم است.مثلا افزایش مهاجرت به داخل باعث افزایش جمعیت میشود.

در سیاستهای غیر مستقیم اجرای سیاست به طور غیرمستقیم عوامل جمعیتی را تحت تاثیر قرار می دهد.مثلا اگر تشویق خانواده ها برای کنترل موالید از طریق مستقیم میسر نباشد،دولت ممکن است ان را ازطریق افزایش میزان تحصیلات و مشارکت زنان در نیروی کاراجرا کند.

پاورپوینت در مورد قانون بودجه سال 1397کل کشور احکام مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی پاورپوینت در مورد قوانین و مقررات گمرکی مرسولات پستی پاورپوینت در مورد كارگاه آموزشي مهارت های فرزند پروری پاورپوینت در مورد رياضی عمومی (2