👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد نیمرخ خاک

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد نیمرخ خاک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 12 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

تهیه کننده : ام البنین جان زین شماره پرسنلی: 46529061 دبیر زمین شناسی شهرستان زابل دبیرستان رضوان

نیمرخ خاک: خاک به صورت لایه هایی افقی تشکیل می شود که به آن« افق های خاک » می گویند. هریک از افق های خاک را با یکی از حروف لاتین نشان می دهند(شکل 6-9). بالاترین لایه، افق A است. این لایه حاوی هوموس و مقدار کمی رس و ماسه است. ریشه های بسیاری از گیاهان محدود به همین افق اند. در زیر آن افق B قراردارد که حاوی رس، ماسه و مقدار کمی هوموس است. افق B ، همچنین حاوی عناصر محلولی است که به وسیله آب از افق فوقانی شسته شده اند.در زیر افق B ، لایه ضخیم تری متشکل از سنگ هایی که بخشی از آن هوا زده اند. قراردارد. اغلب ریشه های گیاهی به این لایه نمی رسد. نفوذ آب و هوا نیز به این افق محدود می شود. در زیر افق C سنگ بستر قرار گرفته است. گرچه افق های پیش گفته را در بسیاری از خاک ها می توان مشاهده کرد، ولی خاک های نواحی مختلف با هم تفاوت دارند. در مناطق سرد. خاک کمی تشکیل می شود، زیرا سطح یخ زده زمین مانع از هوازدگی بیشتر است. به علاوه در این نواحی به علت نبودن پوشش گیاهی محافظ، سطح تازه سنگ ها در بیشتر نقاط دیده می شود.

در مناطق مرطوب حاره ای به علت بالا بودن دماو باران فراوان، خاک های ضخیمی تشکیل می شود. ولی در این مناطق بسیاری از کانی ها از لابه لای خاک شسته می شود واز این رو، این خاک ها برای رشد فراوان محصولات کشاورزی به قدر کافی غنی نیستند. خاک های نواحی بیابانی به علت هوازدگی شیمیایی کم و فرسایش آبی و بادی زیاد، معمولاً نازک و به صورت تکه تکه اند، این خاک ها غالباً دارای کانی های محلول ولی فاقد مواد آلی اند، یا مواد آلی کمی دارند. افق های خاک معمولاً وجود ندارند یا به خوبی توسعه پیدا نکرده است. در مناطق معتدل، معمولاً میزان بارش کمتر از نواحی پرباران استوائی است با وجود این، مناطق معتدل غالباً آن قدر باران دریافت می کنند که خاک های ضخیمی پدید آورد. رشد فراوان گیاهان در این نواحی، خاک های غنی، سیاه رنگ و با هوموس فراوان تولید می کند. به همین جهت خاک های نواحی معتدل از حاصلخیزترین خاک ها هستند و بیشتر غذای مردم جهان از همین نواحی تأمین می شود.

پاورپوینت در مورد نیروگاههای بادی پاورپوینت در مورد نيروگاه دريايي پاورپوینت در مورد نشست روسا و معاونین پارکها و مراکز رشد فروردین 89 پاورپوینت در مورد نمای دور و نزدیک شهر های مختلف