👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد بهداشت فردی و عمومی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد بهداشت فردی و عمومی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 35 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله الرحمن الرحیم

بهداشت فردی و عمومی

گرد آوری و تنظیم : سحر رمضانی

مجموعه خدمات پذیرایی صدا و سیما

تعريف بهداشت

بهداشت عبارت است از علم و هنر دستيابى به سلامتى. در واقع بهداشت علم نگاهدارى و بالا بردن سطح سلامتى است. بهداشت،درواقع درهاى آينده را به روى فعاليتهاى اقتصادى وپيشرفتهاى اجتماعى يک ملت مى گشايد و به همه مردم از زن و مرد، کوچک و بزرگ، از هر طبقه اقتصادى، اجتماعى و با هر مذهب و اخلاق ارتباط دارد. ضررهاى ناشى از بدى وضع بهداشت به سن، جنس، شغل، يا سطح اقتصادى و اجتماعى و يا منطقه خاصى محدود نمی شود، بلکه مربوط به همه افراد يک جامعه می باشد .

بهداشت‌ عمومی‌ چیست‌ ؟

تعريف جامعى که پروفسور وينزلواز ازبهداشت همگانى ارائه داده است عبارت است از «علم و فن پيشگيرى از بيمارى ها ، افزايش طول عمر و ارتقاى سطح سلامتى و توانايى انسان از طريق کوششهاى دسته جمعى افراد جامعه، به منظور: بهسازى محيط، کنترل بيمارى های واگيردار، آموزش بهداشت فردى، ايجاد خدمات پزشکى و پرستارى جهت تشخيص زودرس و درمان به موقع بيماری ها و ايجاد يک نظام اجتماعى که در آن هر فرد، داراى سطح زندگی مطلوبى، براى تأمين و نگهدارى تندرستى خود باشد، به طورى که هر فردى از جامعه از حق طبيعی خود، يعنى سلامتى و عمر طولانى، بهرهمند شود »

بهداشت‌ فردی‌ چیست‌ ؟

رعايت بهداشت فردى، عبارت از پيروى افراد جامعه از يک سلسله دستورها و عادتهاى بهداشتى و دورى جستن از رفتارها و عادتهاى غيربهداشتى است که مجموعاً باعث می شود افراد جامعه، در معرض عوامل و شرايط بيمارى زا قرار نگرفته و به بيماری های ناشى از آنها دچار نشوند. استراحت، نظافت، خواب، رژيم غذايى مناسب، ورزش، پوشاک و استحمام از نکات مهم اصول بهداشت فردى هستند. ازعادتها ورفتارهاى غیر بهداشتی پرخوری ، استفاده بی دلیل از داروها و کشیدن سیگار نام برد.

پاورپوینت در مورد کارگاه آموزشی شاخصهای ارزیابی عملکردمعاونت آموزشی دانشگاه در سال 96 پاورپوینت در مورد کودک ازاری پاورپوینت در مورد کارگاه نکات فنی و روش تدريس کتاب مبانی بهداشت و کار در روستا پاورپوینت در مورد کارگاه آموزش خلاقیت و شیوه های پرورش آن