👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت تجزیه تحلیل صورت مالی فصل دوم مرتضی بید

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت تجزیه تحلیل صورت مالی فصل دوم مرتضی بید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 58 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

بنام خدا بنام خدا تجزیه تحلیل صورتهای مالی فصل سوم نقدینگی کوتاه مدت دانشجو:مرتضی بیدوند

استاد بزرگوار : جناب آقای دکتر فرساد

مرو کلی فصل سوم

میزان دسترسی شرکت به منابع , برای پاسخگویی به نیازهایی نقدی را نقدینگی گویند.

در این بخش , برخی ار ابزارهای تجزیه وتحلیل صورت های مالی که برای ارزیابی ریسک نقدینگی مورد استفاده قرار میگیرند, معرفی میشوند.

مبحث آغازین این فصل, اهمیت نقدینگی وارتباط آن با سرمایه در گردش می باشد.

همچنین تعدیلات بالقوه برای ابزارهای تجزیه وتحلیل وارقام صورت های مالی اساسی مورد بحث قرار خواهدگرفت,بخشی پایانی این فصل,تجزیه وتحلیل تغییرات در خط مشی ها وموقعیت های شرکت می باشد

اهمیت نقدینگی کوتاه مدت

توانایی پاسخگویی به تعهدات کوتاه مدت را نقدینگی کوتاه مدت شرکت می گویند .قابلیت تبدیل دارایی ها به نقد ویا توانایی به دست آوردن نقد را نقدینگی می گویند .همچنین کوتاه مدت را به عنوان یک دوره یک ساله ویا یک چرخه عملیات ,هرکدام که کمتر باشد ,در نظر می گیرند .چرخه عملیات ,دوره زمانی است که طی آن خرید ,تولید,فروش ووصول مطالبات شرکت صورت می گیرد

زمانی که شرکت دچار فقدان نقدینگی است نمی تواند از نرخ هایی تنزیل مطلوب یا فرصت های سوددهی استفاده کند.همچنین فرصت هاوقدرت مانور مدیریت نیز محدود می شود. شرکتی که دارای مشکلات نقدینگی وخیم تری است ,نمی تواندتعهدات کوتاه مدت خود رو پوشش دهد,که این امر به فروش سرمایه گذاری ها ودارایی های شرکت ودر بدترین شرایط به عدم توانایی باز پرداخت بدهی ها ودر نهایت ورشکستگی منجر می شود.

ادامه حیات شرکتی که نتواند به تعهدات جاری خود عمل کند ,تردید بر انگیزاست .البته برای اطمینان از این موضوع,سایر معیار هایی تجزیه وتحلیل نیز که از اهمیت ثانویه بر خوردارند.

تجریه وتحلیل سرمایه در گردش

سرمایه در گردش به عنوان مازاد دارایی های جاری از بدهی های جاری تعریف میشود . زمانی که بدهی جاری بیش از دارایی های جاری باشد کمبود سرمایه در گردش به وجود می آید . وزمانی که دارایی های جاری بیش از بدهی جاری باشد مازاد سرمایه در گردش ایجاد می شود.

سرمایه در گردش مقدار دارایی نقدینه است که به اعتبار دهندگان آسایش خاطر می دهد و مقادیر نقدینه در دسترس را برای مقابله با فرصت ها وتهدید های احتمالی نشان می دهد.

پاورپوینت ترمای عشق پاورپوینت بی مهرگان پاورپوینت بافت شناسی پاورپوینت آموزش #اقتصاد خرد