👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت فلسفه آموزش و پرورش

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت فلسفه آموزش و پرورش

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 28 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

به نام حق

درس : فلسفه آموزش و پرورش

مولف: دکتر علی اکبر شعاری نژاد

فصل دوم : انسان و فلسفه

اعضای گروه : محمد عشریه-هادی محسنی-علی علی بیکی-مهران صیدی

یکی از مهم ترین ویژگی های فطری انسان، عامل اساسی پیدایش تمدن و فرهنگ، «کنجکاوی» است. کنجکاوی انسان درباره مسائل خاص و پیچیده (شناخت انسان و جایگاه خود در هستی ) پای فلسفه را به میان کشید.. کنجکاوی سوالهایی را بوجود آورد: 1- انسان چگونه بوجود می آید؟ گیاهان چگونه می رویند ؟ 2- ماهیت حقیقت چیست؟ ارزش ها چیستند؟ * سوال اول : دانشمند با مشاهده و آزمایش (روش علمی) *سوال دوم : فیلسوف با اندیشیدن محض و تحقیق نظری روش های کسب دانش : دانشمند : تحقیق علمی فیلسوف:مطالعه تحلیلی مسائل-طرح پرسش های فلسفی (فلسفیدن)

سایت مدیرکده بزرگترین سایت آموزشی و دانشجویی --- ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان--- کنکور – مدیریت و تربیت معلم

فلسفه پویا (دینامیک) : این فلسفه چشمان ما را نسبت به جهان هستی و وجود خودمان باز می کند، ما را با مسایل آنها اشنا میسازد، و از پذیرفتن افکار و عقاید دیگران بدون تحلیل انتقادی باز می دارد.

جوهر فلسفه به معنای اعم همان فلسفه ی آموزش و پرورش است، یعنی فلسفه ای که به ما می آموزد که چگونه دنیا را به میل خود بسازیم و از آن بهره بگیریم. جان دیوئی

فلسفه چه بود ؟ تا پایان دوره قرون وسطی «فیلسوف» کسی بود که به همه علوم و معارف آگاهی داشت ولی با گذشت زمان و افزایش دامنه معرفت انسان، فلسفه پاسخگوی این حجم عظیم اطلاعاتی نشد و دامنه بررسی خود را در زمینه های زیر بنا نهاد : 1 – مساله متافیزیک یا مسایلی که موضوع آنها از دایره مشاهده خارج است: فلسفه در اینجا به تحقیق آنچه ورای طبیعت است میپردازد و می کوشد پاسخ پرسش هایی درباره ماهیت جهان هستی و جهانی که در آن زندگی می کنیم را بدهد. 2- مسایل مربوط به اندیشیدن : مسایلی که حل آنها مستقیما به تفکر بستگی دارد مثل منطق(چگونگی استدلال های فکری و بیان آنها) 3- مسایل خیر و شر : به بررسی خیر و شر (علم اخلاق) نامیده می شود، می پردازد. او به شمارش اعمال یا صفات خوب و بد نمی پردازد و از داوری های اخلاقی هم خودداری میکند..اینجا فقط تحلیل اساسی درباره خیر و شر، درست یا نادرست بودن مد نظر فیلسوف است.می خواهد بفهمد اساسا خیر و شر، صحیح یا غلط چیستند.

پاورپوینت جزوه مکانیک سیالات پاورپوینت سنسور و رباتیک پاورپوینت زمایش های غیر مخرب جوش (NDT) پاورپوینت روش تحقیق دکتر دلخواه