👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت پاورپوینت درس 10 علوم ششم

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت پاورپوینت درس 10 علوم ششم

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 14 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

درس دهم :

علوم پایه ششم 10

خيلي كوچك - خيلي بزرگ

فعالیت :

علوم پایه ششم 10

چگونه می فهمند که میکروسکوپ1000برابر سلول را بزرگنمای می کند ؟

شکل یک میکروسکوپ را نقاشی کنید واجزای آن را نام ببرید

درس در يك نگاه

در دنيايي كه ما زندگي مي‌كنيم علاوه بر موجوداتي كه با چشم مي‌بينيم موجوداتي زيادي نيز وجود دارند كه با چشم غيرمسلح ديده نمي‌شوند و براي ديدن آنها از ذره‌بين يا ميكروسكوپ استفاده مي‌گردد، به همين دليل به آنها موجودات ذره‌بيني يا ميكروسكوپي گفته مي‌شود.

مثلاً يك قطره‌ي كوچك آب در زير ميكروسكوپ به‌صورت دنياي بزرگي مشاهده مي‌شود كه در آن هزاران موجود زنده‌ي كوچك زندگي مي‌كنند، به همين دليل، عنوان درس، «خيلي كوچك، خيلي بزرگ» انتخاب شده است.

درس در يك نگاه

دانش‌آموزان در سال‌هاي گذشته ممكن است با ميكروسكوپ كار كرده باشند ولي كار با ميكروسكوپ، مهارت خاصي نياز دارد كه با آزمايش و خطا و بازي‌كردن با ميكروسكوپ به خوبي كسب نمي‌شود. براي رسيدن به اين مهارت، يا به عبارت ديگر، كسب اين شايستگي توسط دانش‌آموزان، اين درس آماده شده است و در آن ابتدا، اجزاي ميكروسكوپ و سپس مراحل كار با آن ارائه شده كه با اجراي صحيح آن مي‌توان با هر ميكروسكوپي كار كرد.

براي افزايش مهارت كار با ميكروسكوپ چند نمونه فعاليت بيان شده، از جمله مشاهده‌ي يك قطره آب، جلبك، مخمر، سلول‌هاي گياهي و جانوري.

پاورپوینت پاورپوینت اعداد مخلوط پاورپوینت پاورپوینت اعشاری چهارم پاورپوینت پاوردرس8(باقرلو)علوم ششم پاورپوینت پاور فصل 5 علوم هشتم