👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت اصول كنترل ، بازرسي و تحويل تاسيسات و تجهيزات مكانيكي

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت اصول كنترل ، بازرسي و تحويل تاسيسات و تجهيزات مكانيكي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 31 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

اصول كنترل ، بازرسي و تحويل تاسيسات و تجهيزات مكانيكي

اصول كنترل ، بازرسي و تحويل تاسيسات و تجهيزات مكانيكي مقدمه:

تاكنون موضوع تحويل كارهاي ساختماني در كشور ما ، امري ساده و تشريفاتي تلقي مي شده است . با اينكه دهها سال است كه كارهاي عمراني در كشور به صورت سازمان يافته و طبق برنامه انجام مي گيرد.ولي توجه عمده اين برنامه ها و سازماندهي آن فقط به توليد (ساخت و ساز) معطوف است و وقتي كه آن طرح معين به پايان مي رسد با تشريفات ساده اي به گروه بهره بردار ( كه غالبا غير فني هستند)،تحويل مي شوندو بجز موارد استثنايي مسئوليتها در همين مرحله پايان يافته تلقي مي شود.

در حالي كه مي توان به تعبيري مرحله تحويل موقت را آغاز مرحله اساسي طرح يعني تامين هدفهاي سرمايه گذاريهاي مربوطه تلقي كرد و در حقيقت هم چنين است با اين بيان ، عمل تحويل موقت يك كار را، نمي توان يك جلسه تشريفاتي شمرد و با نشستي چند ساعته آن را پايان يافته به حساب آورد ، بلكه در مرحله تحويل موقت همه خواسته هاي طرح را با دقت بايد بررسي كرد و از درستي آن اطمينان كافي بدست آورد.

در اين مورد نه تنها پيمانكار كه مشاور ، كارفرما و به ويژه گروه بهره بردار ، داراي مسئوليتي بس مهم هستند ، چون اين كارهاي انجام شده در واقع سرمايه هاي ملي و ميهني بوده كه بايد از آنها با دقت مراقبت شده و مورد بهره برداري قرار گيرند.

با شرح بالا ، اهميت تحويل موقت كارگاهها به خوبي آشكار مي شود .

تحويل موقت گارگاهها روند بازرسي ، آزمايش ،تنظيم و تثبيت شرايط كار سيستم ها و بالاخره تحويل كار و مدارك فني و حقوقي مورد نياز آن كار براي نگهداري ،راهبري و بهره برداري صحيح از طرح مورد نظر است .

تحويل موقت نياز به زمان مناسب و معقول دارد كه طي آن بازرسي ها و آزمايش و تنظيم شرايط كار بايد عملي شود.

بازرسي ها و بازبيني ها و بخشي از آزمايش ها ،تنظيم و تثبيت شرايط بعضي از سيستمها را مي توان در يك زمان معقول و محدود (دست كم يكماه)انجام داد ولي آزمايش،تنظيم و تثبيت همه سيستمها به زمان بيشتري مثلا حدود يكسال نياز دارد. به عبارت ديگر وظايف و مسئوليتهاي پيمانكار با صورتجلسه تحويل موقت خاتمه نمي يابد و در طي يك دوره يك ساله ادامه خواهد داشت.

اصول كنترل ، بازرسي و تحويل تاسيسات و تجهيزات مكانيكي

دراين مورد نكات زير قابل ذكر است: 1-فهرست بازرسي ،آزمايش ،تنظيم و تثبيت شرايط كار وتحويل كارگاه و مدارك فني آن بايد با دقت مورد استفاده قرار گرفته و تمام رديف هاي آن،مورد تاييد دستگاه نظارت قرار گيرد.

2- بخشي از اين فهرست كه با توجه به پيشرفت كارهاي انجام شده ودر زير كار (داخل شفتها و ترنج هاو غيره)مخفي شده است ،بايد با استناد به صورت جلسات ،انجام كارها مورد تاييد كميسيون تحويل موقت قرار گيرد.در صورتيكه براي دستگاه نظارت(عضو كميسيون تحويل موقت)ابهامي وجود داشته باشد،به طوري كه بازبيني كار مذكور ضرورت يابد،در اين صورت كميسيون تحويل موقت مي تواند با هزينه پيمانكار اين بازبيني را انجام داده و از درستي كار آگاهي و اطمينان كامل بدست آورد.

پاورپوینت استراتژی های مدیریت منابع انسانی در شرکت گوگل پاورپوینت ارتقاء سلامت و بهبود کيفيت زندگی در برنامه چهارم توسعه پاورپوینت ارزیابی خط مشی گذاری پاورپوینت ارزش افزوده اقتصادی