👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت سوخت های فسیلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت سوخت های فسیلی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 7 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

فسیل ها از بقایای گیاهان و جانوران ی که درزیر دریاها در زمانهای قدیم مدفون شده به وجود می آیند. بنابراین منشا تولید سوختها و انرژی های فسیلی همان بقایای پوسیده موجودات زنده است. که این سوختها بطور طبیعی، بصورت مواد جام د ، مایع و گاز یا مخلوط ی از آنها در معادن استخراج می شوند . منابع معروف جهت تولید انرژی های فسیلی را در زیر بررسی می کنیم :

سوخت های فسیلی

انواع سوخت های فسیلی

نفت

زغال سنگ

روغن های نفتی

گاز طبیعی

سوخت های فسیلی

نفت :

نفت به شکل مایع سیاه رنگ و غلیظ در زیر زمین وجود دارد که با حف ر چاه های عمیق آن را استخراج و ذخیره می کنند. چون استخراج، ذخیره و پالایش آن نسبت به سایر سوخت ها آسان است، بیشتر مورد توجه کشورها واقع شده است. این مایع پر ارزش یکی از مهمترین سوخت های فسیلی است و کاربردهای وسیعی را در صنعت، حمل و نقل، کشاورزی و غیره جهت تولید انرژی دارد. نفت می تواند جایگزین همه انواع دیگر منابع انرژی فسیلی گردد.

میزان ذخایر نفتی شناخته شده دنیا :

نفت: 88 میلیارد تن گاز: 59 میلیارد تن معادل نفت

سنگ رستی آغشته به نفت: 230میلیارد تن معادل نفت

ماسه سنگ های آغشته به نفت: 130میلیارد تن معادل نفت

سوخت های فسیلی

زغال سنگ :

زغال سنگ یکی دیگر از منابع تولید انرژی های فسیلی می باشد. این ماده با اینکه سرشار از انرژی است اما به دلیل استخراج سختش به اندازه نفت مورد توجه قرار نگرفته است. با این حال به خاطر میزان انرژی بالایی که دارد با صرف هزینه های زیاد و کارهای طاقت فرسا مورد بهره برداری قرارگرفته است.

این چشمه انرژی ، روز به روز با رشد علم و انقلاب تکنولوژیک و مدرن شدن تکنیک های استخراج و آنالیز منبع تولید انرژی مهمی می باشد. زغال سنگ اغلب موارد در معادن زیر زمینی یافت می شود. زغال سنگ از نقطه نظر تولید نور و حرارت زیادتر، بیشتر مورد توجه است.

زغال سنگ در کوره های حرارتی، کشتیهای باری، لوکوموتیو قطارها، کارخانجات، فولاد سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

سوخت های فسیلی

پاورپوینت زمیـن الکتریکـی یا ارت پاورپوینت زبان های برنامه نویسی، سیستم عامل ها، دیتابیس ها پاورپوینت زراعت عمومی پاورپوینت ديابت كتو اسيدوز