👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت فرهنگ و معماری هند

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت فرهنگ و معماری هند

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..pptx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 23 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..pptx) : 

زبان هنــد

هند داراي چندين زبان و لهجه و گويش است خط و زبان اوليه آنها سانسكريت است كه كتابهاي زيادي به اين زبان وجود دارد.

مهمترين زبان عصر حاضر هند زبان اردو است كه تشكيل شده است از لغات فارسي – عربي و تركي و انگليسي و لغات محلي .كلمه هند از نام بومي سيندهو كه نام يك رودخانه بومي هند است و ايرانيها سيندهو را به هندو بدل كردند و هند را به نام هندوستان يهني سرزمين رودخانه ها خواندن از اين كلمه يونانيها كلمه اينديا را بكار بردند.

فرهنگ و معماری هند

در هند دو آئین تاریخی وجود دارد ، بودا و هندو

بودا : توسط یک شاهزاده نپالی با افکار فلسفی خاص در 560 ق.م. پایه گذاری میشود . بودا معتقد است که برای پیشرفت بایستی پیش از آنکه مشکلات را در محیط بیرونی حل کنیم ، می بایست به حل مشکلات درون خود بپردازیم .

به همین خاطر به فضاهای خلوتی برای عبادت احتیاج داریم . این فضاهای خلوت در سالهای اولیه گسترش بودیسم که تعداد پیروان آن اندک است ، غارها میباشد ، مکانی که امکان خلوت بودائیان را فراهم میکند . اما در سالهای بعد غارها کفاف عبادت همه بودائیان را نمی دهد ، به همین خاطر احتیاج به تعداد بیشتری معبد است که این معابد را با استفاده از توده های حجیم سنگی بوجود می آورند . این توده های حجیم در واقع الگوهایی هستند از غارهای اولیه و یا به عبارتی ، در معابد بودایی تلاش شده که فضای خلوت و ساکت غار ، مجددا ً تکرار شود .

هنر دره سند :

هند تمدني به قدمت ايران و مصر و بين النهرين دارد چهار مركز مهم تمدن باستاني هند شامل:

1- موهنجودارو در هزاره سوم ق م – 2- هاراپا با فاصله كوتاهي بعد از تمدن موهنجودارو و در هزاره دوم ق م 3- لوتال هزاره دوم ق م 4- چان مودارو هزاره دوم ق م .

تمدن موهنجودارو در شمال غربي هند يعني پاكستان قرار گرفته و هاراپا در پنجاب غربي واقع شده است و اين دو شهر با وجود فاصله زيادي كه از هم دارند تمدن نزديك به همي دارند و اين تمدن ها قبل از ورود آريائيها به هند است.

موهنجودارو و هاراپا از نظر معماري براي ساختن خانه هاي خود از خشت پخته و نيز از مصالح چوب براي پلكان و كف و بام  خانه ها استفاده كرده اند و در اين دو شهر حمامهاي عمومي ،فاضلاب و مغازه هاي متصل به منازل ساخته اند و خيابانهاي پهن و كوچه هاي بطور عمودي به يكديگر ساخته شده و خانه ها اغلب چهارگوش و اطراف آنرا حياط فرا گرفته و تكدن موهنجودارو بعدها بر اثر طغيان رود گنگ از بين رفته و لايه هايي ازشن و ماسه خانه ها را پرُ كرده است.

پاورپوینت عوامل اجتماعی سلامت روانی پاورپوینت عاملهای هوشمند در هوش مصنوعی پاورپوینت سیستم های تلویزیونی پاورپوینت شیوه های ارائه مطالب علمی و فنی