👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت پاورپوینت فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت پاورپوینت فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 34 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

1

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

Analytical Hierarchy Process

{AHP}

2

AHP یک روش ساده محاسباتی بر پاية عملیات اصلی روی ماتریس می باشد که با ایجاد سلسله مراتب مناسب و پردازش گام به گام و ساخت ماتریس های تطبیقی در سطوح مختلف سلسله مراتب , مقادیر ويژة آن را محاسبه کرده و در بردار ضرایب وزنی نهایی, اهمیت نسبی هر گزینه با توجه به هدف رأس سلسله مراتب تعیین می شود.

AHP به عنوان یکی از معروفترین فنون تصمیم گیری چند منظوره برای وضعیت های پیچیده ای که سنجه های چندگانه و متضادی دارند, ابزار تصمیم گیری نرمش پذیر و در عین حال قوی بشمار می رود.

AHP روشی منعطف, قوی و ساده می باشد که برای تصمیم گیری در شرایطی که معیار های تصمیم گیری متضاد انتخاب بین گزینه ها را با مشکل مواجه کرده, کاربرد دارد.

معرفی و تاریخچة مدل :

3

معرفی و تاریخچة مدل :

مدل AHP اولین بار توسط توماس . ال . ساعتی ( Thomas L . Saaty ) عراقی الاصل در دهة 1970بکار گرفته شد. این در حالی است که امروزه این مدل از جمله مهم ترین مدل های کارا در برنامه ریزی ها با ابعاد گوناگون کارآیی یافته است.

4

ویژگی ها, نقاط قوت و نقاط ضعف مدل AHP

این مدل با شناسایی و اولویت بندی عناصر تصمیم گیری شروع می شود. این عناصر شامل اهداف, معیارها و گزینه های احتمالی. فرآیند شناسایی این عناصر و ارتباط بین آنها در نهایت منجر به ایجاد یک ساختار سلسله مراتبی می شود.

تبدیل موضوع یا مسئلة مورد بررسی به یک ساختار سلسله مراتبی ( تبدیل یک مسئلة پیچیده در قالب اصول سلسله مراتبی و در حقیقت باز کردن مسئله)

تحلیل و ارزیابی همزمان معیار های کمی و کیفی از معیارها(باتوجه به ماهیت چند بعدی مقوله های مرتبط در برنامه ریزی شهری)

به کارگیری برنامه ریزی مشارکتی به تأثیر از مدل برنامه ریزی استراتژیک و تقویت تصمیمات گروهی

پاورپوینت وبکاوی پاورپوینت پاورپوینت جوشكاري اصطكاكي پاورپوینت مدیریت تعارض و بحران پاورپوینت مکانیک کوانتومی در فضای فاز