👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

هشتاد و دو پرسش

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

هشتاد و دو پرسش

فرمت فایل :ورد{فایل ویرایشی}تعداد صفحات:205صفحه

چکیده ای از متن کتاب:

از ضروريات دين مقدس اسلام كه هر مسلمانى به آن معتقد است، جاودانى بودن آن است، همانطور كه مضمون صريح آيات متعدد قرآن مجيد مى باشد؛ در آن‌جا كه مى فرمايد:

«وهركس جز اسلام دينى بگيرد، هرگز از او پذيرفته نيست و او در آخرت از زيانكاران است».(1)

و هم‌چنین مى فرمايد:«محمد(صلّى اللّه عليه و آله) پدر هيچ يك از شما نيست بلكه فرستاده خداوند و آخرين پيغمبران و يا ختم كننده پيغمبران است».(2)

در آيه نخستين با كلمه «لن» به معناى «هرگز» و در آيه دوم، با كلمه «خاتم النبيين» آخرين پيغمبربودن محمد(صلّى اللّه عليه و آله)جاودانى بودن اسلام رامى رساند.

اگر اسلام، دين جاويد است (كه هست) پس حتما بايد كامل هم باشد، در اين زمينه قرآن مجيد مى فرمايد:

«امروز دين شما را كامل گردانيدم و نعمتم را بر شما تمام ساختم و اسلام را براى شمابه عنوان دين،پسنديدم «بهترين آيين كه اسلام است برايتان برگزيدم».(3)

مطابق اين آيه شريفه «اسلام»، كامل است و نقصى ندارد، نه تنها نسبت به آن روزى كه اين آيه نازل شد (بنابرمشهور در حجة الوداع و ماه‌های آخر عمر رسول خدا(صلّى اللّه عليه و آله) بوده) بلكه براى هميشه كامل و از هر نقصى پاك است لذا سزاوار است باقى و جاويد بماند و حلال و حرامش تا قيامت برجاى باشد(4) و نيازى به دين و پيغمبر ديگر ندارد تا آن را تكميل گرداند.

كامل بودن اسلام در جميع شؤونات آن است، از اعتقاديات و اخلاقيات و احكام سياسى، اجتماعى، عبادى، اقتصادى و در هر جهت به حد كمال است كه در قرآن مجيد اين معجزه آسمانى نهفته و به گفتار و كردار اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السّلام) شرح و بيان گرديده است.

خداوند نگهبان اسلام است

در هر زمان، خداوند اين دين عزيز را نگهبانى فرموده است (5). پس از پيغمبر(صلّى اللّه عليه و آله) به وسيله ائمه دوازده گانه (عليهم السّلام) هرگاه زنادقه و ملحدين رخنه مى كردند و با دسيسه و حيله، مغالطه كارى نموده و عقايد مردمان را سست مى نمودند، خداوند آنان را به زبان و قلم امامان، طرد مى كرد و هميشه مغلوب و منكوب بودند، بامراجعه به كتاب احتجاج طبرسى و غير آن، اين حقيقت كاملا آشكار مى شود.

در زمان غيبت حضرت ولى عصر ـ عجل اللّه تعالى فرجه ـ نيز حفظ دين الهى توسط علماى عاملين و حاميان دين ادامه يافت، هرگاه زنديقى پديد آمد و باعث گمراهى گروهى گرديد، دست الهى از آستين يك يا چند نفر از علما و دانشمندان دين بيرون آمد و به وسيله ايشان، دين خودش را تأييد فرمود.

حكومت ننگين پهلوى و اشاعه بى دينى

همزمان با تشكيل حكومت ننگين «پهلوى» در ايران و «كمال پاشا» در تركيه و «آل سعود» در حجاز و غيره توسط استعمار، سيل بنيان كن بى دينى به عنوان كمونيست و مادى گرايى يا لااقل بى عقيدگى، سراسر منطقه را فرا گرفت و با القاى شبهه هاى واهى در ميان جوانان كم سن و سال و كم تجربه، فطرت‌هاى اصيل و پاك آنان را آلوده ساخت، برخى از مغرضين كه اهل مطالعه بودند، شبهه هاى هزار ساله كه در لابلاى کتاب‌ها از سال‌هاى دور بود و به همه آن‌ها پاسخ داده شده بود، در اختيار جوانان مى گذاشتند و اين بى خبران در مقام مراجعه به علماى عامل برنمى آمدند. از طرفى حزب‌هاى باطل با مارك مذهب ؛ مانند بهائى، وهابى، كسروى و غيره كه نظير حكومتهاى دست پرورده و ساخته شده استعمار بود، به اين هرج و مرج عقيدتى دامن مى زد.

خالصى، مردى روشن واهل مطالعه بود.

در اين موقعيت حساس، «مرحوم محمد خالصى» كه نزديك پانزده سال پيش در تهران وفات كرد، مرد دانشمند و اهل مطالعه اى بود كه با اهل علم هم مجلس و از خرمن دانش ايشان بهره ها برده بود، به قسمى كه خودش از عهده احتجاج به فرقه ها بر مى آمد، همانطور كه در ضمن سؤ ال سى از همين كتاب، به احتجاجش با مسيحيين اشاره مى كند و چندى قبل از وفاتش، جزوه اى جهت تصحيح و چاپ برايم فرستاد، در موضوع احتجاجى كه بعضى از افراد فرقه ضاله كرده بود و البته از جهت «الباطل يمحو بتركه» با چاپ آن موافقت نكردم، اين مرد وارسته در اثر مطالعات خودش و هم‌چنین معاشرتى كه با برخى از افراد داشت، شبهه هاى چندى به نظرش آمد و طى جزوه اى از عالم ربانى حضرت آيت اللّه شهيد حاج سيد عبدالحسين دستغيب ـ رحمة اللّه عليه ـ كه سخت به ايشان ارادت مى ورزيد و حتى الاِمكان به نماز جماعت ايشان حاضر مى شد و شيفته بيانات معظم له بود، به صورت پرسش و استفتا درخواست پاسخ كتبى نمود، از پاسخ‌هاى معظم له با این‌که خيلى فشرده بود بسيار خوشوقت گرديد لذا اجازه چاپ آن را گرفت و چاپ‌هاى بعدى نيز ناياب گرديد.

از آن‌جا كه حضرت آيت اللّه شهيد دستغيب، مايل به تجديد نظر و شرح بيشتر بعضى از پاسخ‌ها بودند، با كثرت اشتغالات نامبرده تجديد چاپ اين كتاب شريف به تأخير افتاد و اينك بحمداللّه با سبك بسيار جالب و كافى با امتيازهاى زيادترى از چاپ‌هاى قبلى، در دسترس عموم گذاشته مى شود.

پکیج4ماهه رتبه های برتر-کنکور99 دانلود پاورپوینت اصول پدافند غیر عامل درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم دانلود پاورپوینت دوران دفاع مقدس درس پنجم آمادگی دفاعی پایه نهم دانلود پاورپوینت انقلاب اسلامی تداوم نهضت عاشورا درس سوم آمادگی دفاعی پایه نهم