👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد 9 eshkalaate asnaad

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد 9 eshkalaate asnaad

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 5 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بررسي و رفع اشکالات اسناد

در اين بخش متداول ترين اشکالات احتمالي که در اين سيستم ممکن است رخ دهد مورد بررسي قرار مي گيرد .

براي نشان دادن اشکالات موجود در اسناد  مراحل زير را انجام دهيد .

1- از منوي «« عمليات حسابداري »»   زير منوي «« رفع اشکالات اسناد »» را انتخاب کنيد. تا پنجره شکل 1 باز شود .

2- اگر اشکالي در اسناد وجود داشته باشد ( مانند شکل 1 ) ليست آنها نشان داده مي شود. و در غير اينصورت اين ليست خالي و يا اصلاً نشان داده نمي شود .

3- در اين ليست شرح اشکال و شماره سند مربوطه نشان داده مي شود .

4-   روي رديف اشکال مورد نظر راست کليک کنيد تا منوي باز شونده اي مطابق با شکل 2 باز  شود .

شکل 1

5- اگر از منوي بازشونده شکل 2 ، گزينه ««رفع خطا»» را انتخاب کنيد ، متناسب با نوع خطاي گرفته شده پنجره مربوطه باز خواهد شد .

 

بطور معمول سه نوع اشکال متداول زير ممکن است در سيستم رخ دهد :

 

اشکال   نوع اول : اسنادي که در آنها حساب هائي که ماهيت بدهکار دارند، مانده شان بستانکار شده است .

اشکال   نوع دوم : اسنادي که در آنها حساب هائي که ماهيت بستانکار  دارند،  مانده شان بدهکار شده است .

اشکال   نوع سوم : اسناد هزينه اي( پرداختي) که در آنها حساب بانک بستانکار شده ولي به هيچ چکي مرتبط نشده اند. ( از حساب بانک مبلغ خارج شده ولي چک آن مشخص نشده (

 

ماهيت حساب چيست ؟

هر حسابي که مانده اش بايد بدهکار باشد اصطلاحاً گفته مي شود ماهيت بدهکار دارد به بيان ساده تر اين حساب  در هيچ حالتي  نبايد بستانکار ( طلبکار )  شود مانند حساب بانک  که فقط زماني مي تواني از آن پول برداشت کني که پول در حساب باشد و اگر زماني حساب خالي شود اين حساب نمي تواند بستانکار شما شود .

در مقابل حساب هائي هستند که  ماهيت بستانکار دارند يعني مانده آها هميشه بايد بستکار باشد. مانند حساب  سرانه آموزشي ، که اين حساب چون هميشه دهنده پول است در هيچ حالتي مانده اش نبايد بدهکار شود

 

شکل 2

چگونگي رفع خطا

براي رفع خطاهائي از نوع اول و دوم ( مانند رديف 2 و 3 در شکل 1 ( مي توانيد اقدامات زير را انجام دهيد :

خطاهائي شبيه رديف 2 و 3  در شکل 1 معمولاً هنگامي بروز مي کند که در تاريخ ثبت سند پولي در حساب بانک و يا تنخواه وجود نداشته   ولي در آن سند حساب بانک و يا تنخواه گردان بستانکار شده است .

براي رفع اين خطا مي توان روش هاي زير بکار گرفت :

روش اول : تاريخ سندي که اشکال دارد به تاريخي که از آن تاريخ به بعد سندي ثبت شده و در آن به  حساب بانک و يا تنخواه پول واريز شده تغيير دهيد .   

روش دوم : از طريق منوي «« عمليات حسابداري »»   زير منوي   «« مرتب سازي اسناد »» را انتخاب تا پنجره شکل 4 باز شود، سپس با استفاده از دو دکمه فلش سبز رنگ ( شکل 4 را ببينيد) سند اشکال دار را  به بعد  از سندي که در آن حساب تنخواه و يا بانک وجهي دريافت کرده اند جابجا کنيد. ( اين حالت فقط براي سندهائي امکان پذير مي باشد که در يک تاريخ ثبت شده باشند )

براي رفع خطاي نوع سوم ( ارتباط چک با سند) اقدامات زير را انجام دهيد :

1- از طريق منوي «« مشاهده و صدور چک ها »»   زير منوي   «« ارتباط چک ها و اسناد »» را  انتخاب کنيد تا پنجره شکل 3   باز شود .

2- در اين پنجره دو تا ليست وجود دارد ، ليست سمت راست اسنادي هستند که به هيچ چکي مرتبط نشده اند و ليست  سمت چپ  ، چک هاي صادر شده اي هستند که به هيچ سندي مرتبط نشده اند. براي ارتباط يک سند به چک مربوطه آن را در سمت راست انتخاب و سپس چک يا چک هاي صادر شده ي مربوطه را از ليست چپ تيک بزنيد .

3- اگر براي سند مورد نظر شما هنوز چکي صادر نشده ، روي دکمه «« صدور چک »» در شکل 3 ، کليک و چک آن را صادر نمائيد  و سپس به سند مربوطه ارتباط دهيد. ( جهت اطلاع از چگونگي صدور چک به راهنماي صدور چک مراجعه نمائيد )

توضيح مهم: براي يک سند مي توان بيش از يک چک صادر نمود ولي يک چک براي دو سند نمي توان صادر نمود .

شکل 3

پاورپوینت در مورد 10 درس طلایی از انیشتین دانلود پاورپوینت استعمار چیست درس بیست یکم مطالعات اجتماعی پایه ششم دبستان دانلود پاورپوینت همسایگان ما درس نوزهم مطالعات اجتماعی پایه ششم دبستان دانلود پاورپوینت دریا نعمت خداوندی درس هجدهم مطالعات اجتماعی پایه ششم دبستان