👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد خود شکوفایی و تجربه های اوج

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد خود شکوفایی و تجربه های اوج

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 32 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع سمینار :

خود شکوفایی و تجربه های اوج

مقدمه

خودشکوفایی (Self – actualization) یکی از سازه ‌ های نظری ‌ اصلی در روانشناسی انسانگرا است . در روانشناسی انسانگرا ما با بیان و روشی متفاوت مواجه می ‌ شویم . از جنبه ‌ های مثبت انسان بحث می ‌ شود و روش علمی به معنای خاص آن، مانعی برای مطالعه کل جنبه ‌ های انسان تلقی می ‌ شود . سازه خودشکوفایی بعد از ۵۰ سال از فرمول بندی اولیه آن توسط راجرز ۱۹۵۱ و مازلو ۱۹۵۴ ، هنوز هم به ‌ عنوان سازه ‌ ای تاثیرگذار، دارای کاربردهای مهم برای روانشناسی و دارای ارزش اکتشافی (heuristic value ) قلمداد می ‌ شود .

دیدگاه ‌ های روانشناسان مختلف درباره ‌ ی مفهوم خودشکوفایی

اصطلاحا خودشکوفایی برای اولین بار توسط “ کورت گولد اشتاین “ بکار رفت . خودشکوفایی از نظر گولد اشتاین در واقع همان انگیزه تشخیص استعدادها درفرد است . به نظر او این انگیزه ‌ ی اصلی و در حقیقت تنها انگیزه واقعی فرد است و سایر انگیزه ‌ ها صرفا تجلی آن به حساب می ‌ آید .

یو نگ " فرد یت یافتن را مترادف با تحقق خود می ‌ دانست . یعنی یکپارچگی عناصر ناهمگون شخصیت و مبدل شدن آن به الگویی هماهنگ و منحصربه ف رد

به طور خلاصه خصوصیاتی که یونگ برای فردیت یافتگان بر شمرده است از این قرار است :

فردیت یافتگان در سنین میانسالی هستند، چون بحران ‌ هایی شدید را که اصل دگرگونی شخصیت در این زمان است پشت سر گذاشته ‌ اند . اینان به مراحل عالی خودشناسی رسیده ‌ اند . فردیت یافتگان خود را می ‌ پذیرند با همه ضعف ‌ ها و کاستی ‌ ها .

پاورپوینت در مورد جدول ترکیب صامت و مصوّت پاورپوینت در مورد حسابداری باشگاه های ورزشی پاورپوینت در مورد جوشکاری پاورپوینت در مورد جهان دو قطبی