👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد صنعت

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد صنعت

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 12 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله الرحمن الرحیم

صنعت چیست؟

یک صنعت مجموعه ای از شرکت هایی است که محصولات و خدمات مشابهی را ارائه می دهد. صنعت را بر اساس چهار بعد می توان ؟؟؟ کرد.

محصولاتی که شرکت و رقباش ارائه می کنند – مشتریانی که به آن خدمت می شود – جغرافیایی که مشتریان در آن قرار دارند - مرحله خط تولیدی و توزیعی که توسط شرکت های عضو صنعت ارائه می شود.

محصول به دو بعد کارکرد و تکنولوژی تقسیم می شود.

کارکرد محصول این مسأله که محصول یا خدمت چه کاری انجام می دهد اشاره می کند مثل برخی از وسایل آشپزخانه برای پخت و پز برخی دیگر برای کباب و برخی برای سرخ کردن و آب پز کردن است. عملکرد می تواند واقعی یا تصور باشد. تکنولوژی در بین عامل تمایز است به عنوان مثال برخی از لوازم آشپزی از گاز استفاده می کنند در حالی که برخی از الکتریسیته.

ساختار صنعت و مدل پنج نیروی پورتر:

این مدل توسط مایکل پورتر ابداع شده که ابزار مفیدی جهت تجزیه و تحلیل صنعت و رقابت به شمار می آید.

این پنج نیرو شامل : 1- تهدید تازه واردان ← شش مانع برای ورود تازه واردان به بازار وجود دارد که شامل:

صرفه جویی به مقیاس – تمایز محصول – نیازهای سرمایه ای – معایب هزینه ای که متشکل از اندازه شرکت است – دسترسی به گاز ؟؟؟ توزیع – قوانین و مقررات دولتی

برای مثال دشواری ورود به صنعت نوشیدنی بدون الکل که باید غول های تبلیغاتی همچون کوکاکولا و پپسی به رقابت پرداخت.

2- قدرت چانه زنی مشتریان 3- قدرت چانه زنی تامین کنندگان که این دو باهم می شود تامین کنندگان و خریداران قدرتمند ← زمانی تامین کنندگان قدرتمند هستند که چند شرکت غالب وجود داشته باشد که در آن خدمت می کنند - اجزای لازم برای ساخت محصولات بسیار تخصصی باشد – چند جایگزین وجود داشته باشد – و زمانی خریداران قدرت قابل توجهی دارند که تعداد آنها کم باشد یا حجم خرید آنها بالا باشد – محصولات نسبتا خاص نباشد – خریداران توان انجام ادغام رو به ؟؟؟ را داشته باشند.

4- تهدید محصولات و خدمات جایگزین 5- مانورهای رندانه در مقابل رقبای فعلی ← یعنی زمانی می توان انتظار رقابت شدید را داشت که تعداد رقبا زیاد و از لحاظ اندازه قدرت برابر باشند.

پاورپوینت در مورد شکیّات نماز1 پاورپوینت در مورد شگفتي‌هاي برگ پاورپوینت در مورد شرکت آزمایش و تحقیقات قطعات و مجموعه های خودرو پاورپوینت در مورد شيوه اداره كلاس هاي چندپايه