👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

دانلود پاورپوینت تاریخ و تاریخ نگاری درس اول تاریخ دهم انسانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

دانلود پاورپوینت تاریخ و تاریخ نگاری درس اول تاریخ دهم انسانی

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت تاریخ و تاریخ نگاری درس اول تاریخ دهم انسانی

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 42

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

تاریخ، مطالعه و کاوش در گذشته برای شناخت حال است.

مورّخان با طرح پرسش، گردآوری اطلاعات و جست وجوی شواهد و مدارک به بازسازی زندگی مردمان و جوامع پیشین می پردازند. پژوهش در رویدادها و تحولات تاریخی به ما می آموزد، انسان ها و جوامعی را که اندیشه ها و تجربیات آنان در شکل دادن به زندگی کنونی ما نقش داشته بشناسیم و از سرانجام کارها و سرنوشت آنان عبرت بگیریم.

علاوه بر آن، مطالعه و تحلیل تاریخ به ما کمک می کند که هویت و جایگاه خود را به عنوان یک ایرانی و مسلمان در جهان امروزی، هرچه بهتر ودقیق تر درک کنیم.

تاریخ چیست؟ مورّخان چگونه و با استفاده از چه منابعی تاریخ را می نویسند؟ و اصلاً چرا باید تاریخ خواند؟ در این درس شما با کاوش دربارۀ چیستی علم تاریخ، شیوه های تاریخ نگاری و کارکردهای آن، پاسخ این پرسشها را جست و جو نموده و قادر خواهید بودکه دربارۀ یک موضوع تاریخی، طرح سادۀ پژوهشی بنویسید.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

دانلود پاورپوینت فرهنگ و هنر در عصر مغول تیموری تاریخ 2 یازدهم انسانی دانلود پاورپوینت جامعه و اقتصاد در عصر مغول تیموری تاریخ 2 یازدهم انسانی دانلود پاورپوینت اسلام در ایران درس هشتم تاریخ 2 یازدهم انسانی دانلود پاورپوینت فرهنگ جهانی درس دوم جامعه شناسی 2 یازدهم انسانی