👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد اصول حسابداری ابزارهاي تامين مالي اسلامي( صکوک )در بانکداری اسلامی

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد اصول حسابداری ابزارهاي تامين مالي اسلامي( صکوک )در بانکداری اسلامی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 18 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع: ابزارهاي تامين مالي اسلامي( صکوک )در بانکداری اسلامی تهیه کننده: استاد ارجمند: درس: اصول حسابداری

مقدمه ایجاد جامعه ایده آل اسلامی یکی از آرزوهای هر مسلمان است، جامعه ای که در آن عدالت اسلامی بین اقشار مختلف جامعه کاملاً برقرار باشد . یکی از مهم ترین ابعاد عدالت گستری بعد اقتصادی آن است که حتی می تواند بسیاری از ابعاد دیگر را تحت پوشش قرار دهد . همچنین، تأمین منابع مالی نیز به عنوان بازوی توانمند نهادهای مالی از دیگر عوامل مهم در تعمیق نظام مالی هر کشوری محسوب می شود؛ به همین جهت در دنیا ابزارهای مالی متنوعی طراحی شده است . از این رو در سال های اخیر بررسی ابزارهای مالی نوین موضوعیت یافته است . درحال حاضر، مؤثرترین تجربه در سطح جهان اسلام ابزار مالی صکوکاست 2 صکوک به عنوان یکی از محصولات اوراق بهادار کردن دارای یها، جمع کلمه عربی " صک " و معرب واژه چک در زبان فارسی بوده و نوعی اوراق بهادار اسلامی جایگزین اوراق قرضه می باشد که با درگیرکردن یک دارایی مشخص فیزیکی و به میان آوردن قراردادهایی مانند اجاره و مضاربه منطبق با قانون بانکداری بدون ربا است . صکوک یکی از این ابزارهای مالی است که روند انتشار آن در بازارهای جهانی از سال 2001 آغاز شد و از این لحاظ محصول نسبتاً جدیدی محسوب می شود . از سوی دیگر، توسعه " ابزارهای ترکیبی " موضوع گسترده ای در زمینه تأمین مالی است . صکوک نیز به عنوان چنین ابزار ترکیبی در حال گسترش می باشد . صکوک یکی از محصولات فراگیر اسلامی است که دارای انواع گوناگونی بوده و می تواند برای مقاصد خاصاز قبیل تأمین مالی پروژه ها، تأمین مالی تجاری و غیره مورد استفاده قرار گیرد . براین اساس صکوک به 14 نوع صکوک اجاره، سلم، استصناع، مرابحه، مشارکت، مضاربه، نماینده سرمایه گذاری،مزارعه ، مساقات، ارائه خدمات، ح قالامتیاز، مالکیت دارایی هایی که در آینده ساخته م یشود، مالکیت منافع دارایی های موجود و مالکیت منافع دارای یهایی که در آینده ساخته می شوند طبقه بندی میگردد .

1-1 مفهوم صکوک دایره المعارف قاموس عام لکل فن و مطلب در مورد واژه صکوک چنین بیان م یکند : صک به معنای سند و سفتجه ( سفته ) است و معرب واژه چک در فارسی است . اصطلاح صکوک برگرفته از واژه عربی صکوک به معنای چک، نوشته بدهکار، سفته و قبض بدهی است و به طور معمول، اوراق قرضه اسلامی تعریف می شود . تمایزی که میان این دو تعریف از صکوک وجود دارد اساسی و مهم است چرا که با تأکید بر این تفاوت هدف از بکارگیری صکوک ب هعنوان ابزاری جدید در بانکداری اسلامی تقلید از اوراق قرضه مبتنی بر بهره در بانکداری معمول نیست بلکه ایجاد ابزاری ابتکاری است که منطبق بر قوانین شریعت اسلام باشد . در نتیجه صکوک به عنوان اوراق بهادار با پشتوانه مالی تعریف می گردد که باید خود دارای ارزش باشد و نمی تواند بر اساس فعالیت های سفته بازی و سوداگرانه و در واقع فعالیت هایی که بدون خلق ارزش و کار صورت می گیرند سودآوری داشته باشد .

پاورپوینت در مورد ابزارهاي مالي در بازار سرمايه پاورپوینت در مورد آثار حجاب پاورپوینت در مورد آشنایی با آهن ربا پاورپوینت در مورد PROJECT MANAGEMENT & CONTROL