👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد تاریخچه نقره

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد تاریخچه نقره

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 12 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بسم الله رحمان رحیم موضوع : تاریخچه نقره

1

تاریخچه

فلز نقره از هزاران سال قبل توانسته بود توجه بشر را به سوی خود جلب کند. این فلز در گذشته به فراوانی در سطح زمین یافت می شد.

کتا ب Genesis   به فلز نقره و چگونگی جدا کردن آن از سرب، در  دوره هزاره چهارم قبل از میلاد اشاره دارد.

فلز نقره در طول سالیان بسیار دراز به صورت وسایل تزئینی، ظروف آشپزخانه، اهداف تجاری (صنعتی) و در سیستم مالی مورد استفاده قرار گرفته است .

فلز نقره در بین سال های ۱۷۹۲ تا ۱۹۶۵ نقش کلیدی در سیستم پولی کشور آمریکا ایفا می کرد. با پایان قرن ۱۹ کنگره آمریکا علاوه بر قرار دادن این فلز در جمع فلزات با ارزش، از آن در صنایع عکاسی، جواهر سازی و الکترونیک استفاده کرد

2

خصوصیات

نقره ، یکی از عناصر شیمیایی، با نشانه  Ag  ، دارای عدد اتمی ۴۷ ، وزن اتمی ۱۰۷٫۸۶۸۲ و در گروه یک فرعی جدول تناوبی قرار گرفته است. نقره فلزی سفید مایل به خاکستری و براق است و از نظر شیمیایی یکی از فلزات سنگین و از جمله فلزات نجیب که بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارد از نظر تجارتی عنصری گرانبها تلقی می‌گردد.

3

. نقره در طبیعت هم به صورت خالص و هم به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و هم در برخی سنگ‌های معدنی یافت می‌شود. بیشترین تولید نقره جهان به عنوان محصول جانبی از استخراج مس، نیکل،سرب و روی  است.

نقره خالص دارای درخشندگی بالاو فلزی براق است. سختی آن از طلا پایینتر است و دارای مفتول پذیری و چکش خواری بالایی بعد از طلا و پالادیم است. نقره خالص دارای خصوصیت رسانایی بالای جریان برق و الکتریسیته در بین تمام فلزات است و مقاومت کنتاکت الکتریکی آن پایین می باشد .

4

پاورپوینت در مورد بررسی اجمالی سیستم های حمل و نقل درون کارگاهی پاورپوینت در مورد بررسي ارتباط کاواک با طيف خروجي در ليزر نيمه هادي GaAs پاورپوینت در مورد اهمیت آزمایشهای سرولوژی در تشخیص بیماری پاورپوینت در مورد اقدام پژوهی پژوهش در عمل معلم پژوهنده